Jak zrobić poziome przewijanie z zapętleniem

(matty24) #1

Witam. Chciałbym prosić o poradę w kwestii przewijania w poziomie. Mam na stronie pewną tabelę która posiada jeden wiersza i kilka kolumn. W każdej kolumnie jest pewien tekst i grafika. Niestety całość zajmuje za dużo miejsca w poziomie i strona się rozjeżdża. Nie mogę jednak zrobić drugiego rządu co byłoby najłatwiejszym rozwiązaniem. Próbowałem też użyć suwaka, ale nie wygląda to zbyt estetyczny i psuje design strony.

Jedynym wyjściem jest użycie czegoś innego, co pozwalało by przesuwać zawartość tabeli w poziomie bez suwaka. Może to być po najechaniu myszką, bądź po użyciu scrolla w myszy. Może też być przesuwanie z zapętleniem, czyli po ostatniej kolumnie pojawia się pierwsza. Czy istnieje jakieś gotowe rozwiązanie? Może ktoś spotkał się w czymś takim zrobionym w jquery albo ajaxie? Szukałem w googlach ale nic prostego nie znajduję. Kilka zaawansowanych skryptów jest, ale boję się, że strona będzie się przez to długo ładować. Nie wiem czy mam rację, czy jest to zmartwienie na wyrost. Proszę o poradę.

-- Dodane 01.11.2012 (Cz) 8:21 --

Po kilku testach wykorzystałem w końcu taki skrypt: http://www.tonylea.com/2011/jquery-hori ... crollbars/

Może nie zapętla ale działa i dobrze wygląda. No i jest banalnie prosty w użyciu.