Jak zrobić Print Screena od razu na dysk?

Witam, mam pytanie odnośnie jak zrobić Print Screena, żeby od razu zapisało na jakieś miejsce na dysku. Bo zawsze robiłem, klawisz PrtSc -> Paint -> Wklej (Crtl+V) -> Zapisz i wybierałem miejsce i nazwę. Teraz muszę zrobić to szybko i najlepiej, żeby zapisywało to zawsze do tego samego folderu po naciśnięciu tego klawisza. Pytam się was o poradę, czy jest do tego jakiś program czy sposób. Mówie od razu, że operuje na laptopie Lenovo ideapad. Pozdrawiam i proszę o pomoc :wink:

Zainstaluj IrfanView. Po uruchomieniu wciśnij C i poustawiaj co chcesz

Albo jakimś programem do robienia screenshotów typu screenpresso lub jetscreenshot

Ale da się też, wcisnąć klawisz print screen i robi zrzut, mało tego można zaznaczyć fragment jaki chce się zrzut dokonać tylko nie wiem jak to się robiło a to wszystko bez dodatkowych programów.

A czytałeś co on dokładnie chciał?

On chciał sposób żeby od razu po zrobieniu screena był on zapisywany na dysku a nie że będzie musiał każdy screen z osobna zapisywać po tym jak go zrobi :stuck_out_tongue:

Ta opcja co ja napisałem też jest wygodna i zaoszczędza czasu i klikania niż tak jak on robił, że do painta wklejał. Jak chce tak automatycznie to niech snagita sobie zainstaluje.

Win + prtSc i zapisuje się w obrazach w folderze “zrzuty ekranu”. Może jeszcze komuś sie przyda xD

O ile ktoś ma Windows 8 / 10.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zrzuty-ekranu-windows-8.html

Na GNU/Linux raczej jest inna kombinacja lub pytanie czy zapisać jako plik.