Jak zrobić profesjonalną strone internetową?


(Bizz1992) #1

Prosze o linki do różnych poradników i rzeczy tego typu.

Z góry dzięki.


(Pavobe Reg) #2

Przeczytanie jednego poradnika nie zrobi z Ciebie profesjonalisty. Zaczyna się od najprostszych kursików, a kończy na grubych książkach. Na początek radzę wklepać KURS HTML w Google i przeczytać kilka z milionów kursów.


(Clubbasse207) #3

http://www.kurshtml.boo.pl zacznij od tego

następnie dział webmastering na forum .

google .

warto poznac jakiś program graficzny .

najłatwiej chyba pouczyć się z tutoriali dostępnych do popularnych programów graficznych .


(Umbrados) #4

Nie warto bawić się w kurshtml.boo.pl, no chyba że chcemy poznać podstawy, które były na porządku dziennym 5 lat temu. Wiele rozwiązań w tym kursie jest już bardzo przestarzałych. Jeżeli chcesz naprawdę zacząć zajmować się pisaniem stron internetowych polecam zakup książek, najpierw podstawowych, następnie bardziej rozbudowanych. Na początek przygody z pisaniem polecam książkę Włodzimierza Gajda pt. HTML, XHTML i CSS, PP. Dzięki niej poznasz obecne rozwiązania i standardy używania podstawowego języka. Następnie rozwijaj się pod względem Java, PHP oraz MySQL, aby móc budować CMSy itd. Te porady na początek powinny wystarczyć. Jak już ktoś wspominał warto również wybrać odpowiedni dla siebie edytor i poznać jego opcje, które następnie pomogą w pisaniu bardziej rozbudowanych rzeczy. Wybór jest ogromny :slight_smile:


(Marek Ciarkowski) #5

jw. książki ale ........skrupulatnie wybrane, nie kupione przez internet na ślepo. Na mnie zawsze laski ze sklepu się wściekają bo jak wpadnę to przeglądam ok godzinę a one stoją ;p Jest to jednak jedyny sposób by kupić książkę w której nie leje się wody.


(mario@) #6

Osobiście nie jestem do tego kursu przekonany ale to co napisał umbrados :x

http://gajdaw.pl/html/ - paręnaście artykułów


(Umbrados) #7

mario@ , stosowanie ramek do budowy stron, chyba nie jest rozwiązaniem na teraz, a tam takie rozwiązanie jest przedstawione i w sumie polecane. Poza tym określanie fontami stylu czcionki też pozostawię bez komentarza. Oczywiście, jest zaznaczone, że nie są to aktualne rozwiązania i można je wykonać CSS, ale moim zdaniem nie warto ich w ogóle proponować.


(Aniołeczek) #8

Ja w szczególności polecam:

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/twstp2.htm [bESTSELLER!]

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/twwku2.htm [PROMOCJA!]

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/z25.htm [TO POLECAM W SZCZEGÓLNOŚCI, MIMO CENY]

Zachęcam również do przejrzenia innych książek helion 'u, gdyż ceny są niskie, a są napisane w sposób zrozumiały, współczesny, itp :slight_smile:


(L337 Crew) #9

Nie czytaj z działu "html", tylko CSS (bo to dzisiejszy, interesujący nas standard).

Zauważ, że w tym pierwszym są artykuły tylko do HTML,

a w dziale CSS już masz wszystko, co potrzeba.

Jak ktoś jest wybredny to zawsze można wejść tutaj: http://kurs.browsehappy.pl/ lub tutaj: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/


(Jasiek Rusin) #10

http://webmade.org/kursy-online/

całkiem fajny kurs css


(impassive) #11

Aniołeczek,

Cóż za zbieg okoliczności – Helion z Gliwic i Ty również z Gliwic!

Ad rem - bez nauk podstaw HTML się nie obejdzie. Nie mówię, że trzeba ręcznie grzebać w HTML, bo teraz tak stron się nie robi (najlepiej do tworzenia strony wykorzystać jakiś system CMS), ale trzeba wiedzieć, o co w kodzie chodzi, bo czasem trzeba coś poprawić. I na początek jednak warto pogrzebać i zrobić stronę w HTML. Żeby nabrać wprawy, wiedzieć co i jak.