Jak zrobić prostą wtyczkę NPAPI

Witam.

Potrzebuję napisać prostą wtyczkę NPAPI.

Wtyczka ma tylko przy wywołaniu przyjąć z przeglądarki 1 zmienną tekstową, wykonać prostą funkcję i zakończyć działanie.

Nie potrzebuję w niej żadnego zaawansowanego api ani żadnych wizualnych elementów.

Próbowałem wykorzystać do tego FireBreath ale już sama zbudowana przy użyciu tego wtyczka jeszcze bez dodanych moich funkcji liczy sobie aż 3,5MB co mnie trochę niepokoi i obawiam się że za bardzo urośnie gdy dodam do tego swój kod.

Poza tym to rozwiązanie wymaga zainstalowania najpierw Pythona, MS Visual C++, Windows DDK oraz CMake - trochę tego dużo jak na prostą wtyczkę i obawiam się że na innym systemie (innej wersji windowsa) gdzie nie ma tych wszystkich bzdetów od MS nie będzie mi to działać.

Może ktoś zna jakąś prostszą metodę, może da się taką prostą wtyczkę napisać w pascalu i skompilować w Delphi.

Albo może jest gdzieś w sieci prosty poradnik howto opisujący co musi zawierać taka biblioteka dll żeby mogła być używana przez przeglądarkę jako biblioteka NPAPI (szukałem ale jak dotąd nie znalazłem).

Nie możesz oprzeć kodu na NPSimple?

http://git.webvm.net/?p=npsimple;a=tree

Ryan , dzięki, sprawdzę to (jakoś nie natknąłem się na to).

Temat pozostawiam otwarty - wszelkie rady/sugestie/podpowiedzi mile widziane.