Jak "zrobić" przeglądarkę opartą na Chrominium w stylu SlimJet?


(angry) #1

Chciałbym, np. stworzyć przeglądarkę opartą o Chrominium tak jak SlimJet. Miałaby prawie identyczne funkcje, może trochę inny wygląd inne logo i nazwę, ale działała tak jak SlimJet i mogąca korzystać z rozszerzeń Chrome czy coś w tym stylu. Czy to jest skomplikowane i jakich umiejętności wymaga?

Od razu mówię, że nie umiem programować, jedynie pisałem kiedyś bardzo krótki plik batch.


(flaszer) #2

Sam sobie odpowiedziałeś. Trzeba umieć programować :slight_smile:


(dragon321) #3

Poza umiejętnością programowania trzeba też wiedzieć, jak się za to wogóle zabrać i jak powinna wyglądać taka przeglądarka. Kod Chromium, Firefoksa jest otwarty, więc można go studiować do woli. Jak masz zamiar sam pisać silnik, to w krótkim czasie napewno nie osiągniesz zadowalającego efektu, a jak weźmiesz gotowy(np. WebKit/Blink użyty m.in. w Chromium) to skrócisz nieco czas pisania takiej aplikacji, ale to i tak praca wymagająca pełno poświęcenia i wiedzy. Chociaż w pojedynkę też powstają ciekawe projekty - spójrz na Otter Browser pisany(a przynajmniej był przez jednego jakiś czas temu) przez jednego programiste w Qt.


(angry) #4

To dużo trzeba napisać na samą lekką zmianę inerfejsu, loga, nazwy? Nie będę zaczynał od ogromu, jak już bym się nauczył.


(enedil) #5

Po prostu bierzesz źródła Chromium:

git clone https://chromium.googlesource.com/chromium/src.git

Zamieniasz wszystie symbole Chrimium na Twoją nazwę i logo, a potem kompilujesz wedle instrukcji w internecie.

 

Ten temat nie oddaje tego, co chcesz zrobić. Nie chcesz pisać przeglądarki.


(angry) #6

Trochę nie rozumiem, ale załóżmy, że mam już to wszystko. Jak się wtedy zmienia wygląd, np. strony startowej lub dodaje podwójny pasek zakładek?


(slepcu) #7

Uwaga… kompilacja chromium trwa…ja na moim i7-2600, po 2 godzinach wyłączyłem kompilację!


(Kamatori) #8

@autor szukasz odpowiednich zmiennych / funkcji, studiujesz API chromium oraz dokumentację. Bez dobrej znajomości programowania (C i C++) nie połapiesz się nawet w konstrukcji kodu… 


(angry) #9

OK