Jak "zrobić" przeglądarkę opartą na Chrominium w stylu SlimJet?

Chciałbym, np. stworzyć przeglądarkę opartą o Chrominium tak jak SlimJet. Miałaby prawie identyczne funkcje, może trochę inny wygląd inne logo i nazwę, ale działała tak jak SlimJet i mogąca korzystać z rozszerzeń Chrome czy coś w tym stylu. Czy to jest skomplikowane i jakich umiejętności wymaga?

Od razu mówię, że nie umiem programować, jedynie pisałem kiedyś bardzo krótki plik batch.

Sam sobie odpowiedziałeś. Trzeba umieć programować :slight_smile:

Poza umiejętnością programowania trzeba też wiedzieć, jak się za to wogóle zabrać i jak powinna wyglądać taka przeglądarka. Kod Chromium, Firefoksa jest otwarty, więc można go studiować do woli. Jak masz zamiar sam pisać silnik, to w krótkim czasie napewno nie osiągniesz zadowalającego efektu, a jak weźmiesz gotowy(np. WebKit/Blink użyty m.in. w Chromium) to skrócisz nieco czas pisania takiej aplikacji, ale to i tak praca wymagająca pełno poświęcenia i wiedzy. Chociaż w pojedynkę też powstają ciekawe projekty - spójrz na Otter Browser pisany(a przynajmniej był przez jednego jakiś czas temu) przez jednego programiste w Qt.

To dużo trzeba napisać na samą lekką zmianę inerfejsu, loga, nazwy? Nie będę zaczynał od ogromu, jak już bym się nauczył.

Po prostu bierzesz źródła Chromium:

git clone https://chromium.googlesource.com/chromium/src.git

Zamieniasz wszystie symbole Chrimium na Twoją nazwę i logo, a potem kompilujesz wedle instrukcji w internecie.

 

Ten temat nie oddaje tego, co chcesz zrobić. Nie chcesz pisać przeglądarki.

Trochę nie rozumiem, ale załóżmy, że mam już to wszystko. Jak się wtedy zmienia wygląd, np. strony startowej lub dodaje podwójny pasek zakładek?

Uwaga… kompilacja chromium trwa…ja na moim i7-2600, po 2 godzinach wyłączyłem kompilację!

@autor szukasz odpowiednich zmiennych / funkcji, studiujesz API chromium oraz dokumentację. Bez dobrej znajomości programowania (C i C++) nie połapiesz się nawet w konstrukcji kodu… 

OK