Jak zrobić przekierowanie portów?

Witam, mam problem z poratmi (a przynajmniej tak mi się wydaje). Mam zablokowanych sporo rzeczy związanych z internetem, wiele stron, różnych serverów gier. Słyszałem, że można zrobić przekierowanie portów, do czego służy np program Proxycap. Pytanie brzmi jak to zrobić? Czy muszę znaleść najpierw jakiś server, przez który będę mógł przekierować port? Trochę czytałem w internecie i jeśli dobrze zrozumiałem, potrzebuję np shella przez który mógłbym zrobić przekierowanie, jednak czy to na pewno o to chodzi? Jeśli tak, to może są jakieś darmowe shell, a może jakieś znacie ?

Witam

Tak w skrócie - ale o co chodzi ?

Dłuższa wersja - co to za sieć ? co rozdziela net ? kto nią zarządza ? po czym wnosisz, że masz coś zablokowane ? jaki masz adres na styku z siecią ISP ? PC jest w domu za nat’em ? itd itd itd

Pozdrawiam

to akademik, rządzi tym jakiśtam admin, strony które w domu mi się normalnie ładują, tu przekraczają czas oczekiwania, nie da rady zalogować się na żaden server gry, o ISP wiem tyle: ISP: Polish Telecom, o ile to o to chodzi.

W takim razie raczej nic tu nie pomoże.

Proxy może w Twoim imieniu wykonywać różne akcje w internecie, ale to raczej nie odblokuje/ przekieruje portów na urządzeniu kontrolującym ruch w Twojej sieci.

To właśnie jest problem w takich akademickich sieciach :frowning:

Można by pokombinować szybciej z jakimś tunelowaniem albo VPN niż proxy według mnie, ale nie wiem czy gry sobie radzą z takimi rozwiązaniami.

Powodzenia

z masz może gdzieś jakiś opis jak to można zrobić? albo chociaż jakis program do tunelowania, czy coś, od czego mogę zacząć szukać ?

Nie prościej zgłosić się do admina z prośbą o przekierowanie portów na twój adres IP w sieci?

Pozdrawiam!