Jak zrobic przezroczyste tło?

(system) #1

Witam! Chciałem Was prosić o pomoc w obróbce zdjęcia ponieważ nie mam już siły i nerwów... 1330b3889506fb81m.jpgChodzi o to żeby zostało samo PSP BEZ TŁA, ściągnąłem Photo CS3 i niby miało byc ok, niby zrobilem tak jak polecali, magnetycznym lassem wyodrębniłem obiekt (PSP) całej fotki i przeniosłem na nowy szablon o przeźroczystym tle, po zapisaniu do formatu JPG okazało się, że tło wciąż jest tylko, że teraz w kolorze białym :frowning: Próbowałem zapisywać w innych formatach ale to samo się dzieje a niektórych to nawet nie moge otwprzyć. Bardzo prosze kogoś jężeli mogły to dla mnie zrobić, żeby wyodrębnił PSP z fotki i żeby było tylko ono , bez tła. Z góry dzięki.

(arlid) #2

W .jpg jest zawsze tło. Zapisz w .png lub gif.

(Monczkin) #3

Proszę nazwać temat konkretnie.

(Garizzz) #4

zeby miec przezroczyste tlo musisz przed usunieciem bialego koloru wlaczy warstwe Alpha (kanal przezroczystosci) a plik musisz zapisac w formacie GIF a nie JPG

do takich bzdetow polecam Ci gimp'a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(system) #5

Właśnie dlatego zwróciłem sie do Was z prosba poniewaz mój CS 3 jest jakiś uszkodzony a właściwie brakuje jakiegoś pliku z biblioteki dll i niestety mogę zapisać tylko i wyłacznie w formacie JPG tak wię cjest do nieczego :confused:

(system) #6

Jak masz pełną wersje to zainstaluj jeszcze raz z płyty od Adobe, a jeśli masz triala to zainstaluj jeszcze raz to ściągnij ponownie wywal starego cs3 i zainstaluj jeszcze raz.

(system) #7

No nic widze, że jednak będę musiał coś pokombinować... Sciągam tego GIMPA zaraz zobacze może się uda coś pokminić...

(Dimhil) #8

Nie ma znaczenia jaki program, tylko jak zapiszesz.

Najpierw odinstaluj Photoshopa i wrzuć raz jeszcze, lub podaj jakiego pliku .dll brakuje. Jak będziesz mógł zapisywać normalnie, zapisz w .png i będzie wszystko dobrze.

(system) #9

Wiecie co przyznaje się, że jestem totalnym noobem w tej kategorii i bardzo bym kogoś prosił o to żeby zrobiuł to dla mnie, strasznie mi na tym zależy i potrzebuję tego, będę wdzięczny, dziękuje. Próbowałem w Gimpie i w CS3 ale lipa, nie chce zapisac a jka zapisze to i tak z tłem :slight_smile:

(Kukerex) #10

Proszę bardzo. Kilka chwil w Photoshopie i masz piękne psp z przeźroczystym tłem w formacie .png :slight_smile:

pspgd3.png