Jak zrobic przezroczyste tło?

Witam! Chciałem Was prosić o pomoc w obróbce zdjęcia ponieważ nie mam już siły i nerwów… 1330b3889506fb81m.jpg Chodzi o to żeby zostało samo PSP BEZ TŁA, ściągnąłem Photo CS3 i niby miało byc ok, niby zrobilem tak jak polecali, magnetycznym lassem wyodrębniłem obiekt (PSP) całej fotki i przeniosłem na nowy szablon o przeźroczystym tle, po zapisaniu do formatu JPG okazało się, że tło wciąż jest tylko, że teraz w kolorze białym :frowning: Próbowałem zapisywać w innych formatach ale to samo się dzieje a niektórych to nawet nie moge otwprzyć. Bardzo prosze kogoś jężeli mogły to dla mnie zrobić, żeby wyodrębnił PSP z fotki i żeby było tylko ono , bez tła. Z góry dzięki.

W .jpg jest zawsze tło. Zapisz w .png lub gif.

Proszę nazwać temat konkretnie.

zeby miec przezroczyste tlo musisz przed usunieciem bialego koloru wlaczy warstwe Alpha (kanal przezroczystosci) a plik musisz zapisac w formacie GIF a nie JPG

do takich bzdetow polecam Ci gimp’a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Właśnie dlatego zwróciłem sie do Was z prosba poniewaz mój CS 3 jest jakiś uszkodzony a właściwie brakuje jakiegoś pliku z biblioteki dll i niestety mogę zapisać tylko i wyłacznie w formacie JPG tak wię cjest do nieczego :confused:

Jak masz pełną wersje to zainstaluj jeszcze raz z płyty od Adobe, a jeśli masz triala to zainstaluj jeszcze raz to ściągnij ponownie wywal starego cs3 i zainstaluj jeszcze raz.

No nic widze, że jednak będę musiał coś pokombinować… Sciągam tego GIMPA zaraz zobacze może się uda coś pokminić…

Nie ma znaczenia jaki program, tylko jak zapiszesz.

Najpierw odinstaluj Photoshopa i wrzuć raz jeszcze, lub podaj jakiego pliku .dll brakuje. Jak będziesz mógł zapisywać normalnie, zapisz w .png i będzie wszystko dobrze.

Wiecie co przyznaje się, że jestem totalnym noobem w tej kategorii i bardzo bym kogoś prosił o to żeby zrobiuł to dla mnie, strasznie mi na tym zależy i potrzebuję tego, będę wdzięczny, dziękuje. Próbowałem w Gimpie i w CS3 ale lipa, nie chce zapisac a jka zapisze to i tak z tłem :slight_smile:

Proszę bardzo. Kilka chwil w Photoshopie i masz piękne psp z przeźroczystym tłem w formacie .png :slight_smile:

pspgd3.png