Jak zrobić przycisk który dodawałby tekst do tabeli? Pomóż!


(Marcin Sz1998) #1

Hej. Otóż wytłumaczę czemu chcę to zrobić... Powiedzmy że mam prywatny serwer w grze, jest regulamin, osoby które go nie przestrzegają dostają kille i za każdy jest "U" Upomnienie. Moderatorzy którzy dają kille będą uzupełniać właśnie tą tabelkę i chciałbym aby nie bawili się w ściąganie pliku z serwera... Dlatego chciałem zrobić tak:

Rozwijana lista z nickami graczy obok przyciski "Dodaj Upomnienie" itd.. Chciałbym aby ktoś mi zrobił kod bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Tabelkę mam zrobioną...

| Nick | Ilość Upomnień |
| BlablablaNick | U |

[/code]

W tej tabelce widać że BlablablaNick ma jedno upomnienie (jedno U) chciałbym aby za pomocą przycisków dodawało się jedno. Pewnie trzeba by było nadać id i wtedy jakoś buttonem...

Proszę pomóżcie, dużo nie wymagam. Próbowałem zrobić edycję pliku .html za pomocą skryptu, działał, dobrze było, lecz co zmianę dodawał / \ i różne inne rzeczy... Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuje :slight_smile:


(Frankfurterium) #2

Czysty HTML jest statyczny, tzn. jak zbudujesz stronę, to użytkownik bez grzebania w kodzie nic w niej nie zmieni. Żeby przycisk coś modyfikował, potrzeba ci jakiegoś mechanizmu dynamicznego generowania stron internetowych, np. PHP, Python, Ruby, ASP. Do tego informacje o upomnieniach trzeba gdzieś trzymać - potrzebna ci baza danych albo chociaż plik.

Prawda, nie wymagasz wiele, jednak takie ‘zrobienie kodu’ i tak jest o kilka rzędów bardziej złożone niż twoja tabelka. Zwłaszcza że nie sprecyzowałeś, co masz do dyspozycji i co sam umiesz.