Jak zrobić reinstalke Visty w notebooku ASUS

Witam

Kupiłem rok temu notebooka Asus F3SV-AP245C i niestety nadszedł czas na zrobienie reinstalacji. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić? Nigdy jeszcze nie robiłem formata na notebooku i visty więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Opisz dokladniej czy masz plytke recovery czy normalna instalke a moze masz partycje recovery w lapiku

mam płytę Recorvery DVD ASUSTeK Computer Inc.

ja posiadam laptopa asus f2hf i mam tez plytke recovery zawsze robie to tak:

zgrywam wszystko co potrzebuje/albo plyta albo pamiec przenosna/

odpalam laptopa z plytki recovery po czym instalator sam likwiduje wszystkie partycje robi nowe oczywiscie jest opcja ile ich ma byc i jakie wielkosci

prosta sprawa

jedna uwaga pamietamy o wyborze jezyka polskiego podczas instalacji na samym poczatku puzniej nie ma mozliwosci zmiany jezyka

chyba ze wszystko od nowa jak mi sie raz zdarzylo

a i jeszcze jedna sparawa

podczas istalacji zostaniesz poproszony o wlozenie plytki ze sterownikami od laptopa

wyciagasz plytke recovery wkladasz ze sterami

po zakonczeniu instalacji nic nie wgrywasz ani nie konfigurujesz masz wszystko zrobione i zainstalowane

jak sterowniki i jak wszelkie oprogramowanie

fajna sprawa

a da się żeby usunąć partycję C a zostawić nietkniętą partycję D ?? na D mam wszystkie potrzebne programy oraz materiały na studia a jest tego ponad 40 GB

jezeli dobrze pamietam to jest taka opcja podczas instalacji ze zostaje tylko usuniety dysk c i zrobiony nowy a reszta zostaje ale tego nie testowalem

i jescze jedno ja to robilem na home premium jezeli masz basic to nie wiem czy jest tak samo bo jak wiadomo basic to okrojona wersja visty