Jak zrobić ruchomy baner na stronę?

witam

tak jak w temacie: potrzebuję zrobić baner, tylko że jestem zupełnie zielony i nie wiem nawet od czego się zabrać ;(

na początku potrzebuję jakiegoś programu do wykonania tego baneru, lecz nie mam odpowiednich narzędzi

czy można takie cuś wykonać w Corel Draw 12 (jako animację) i potem zapisać to w takim formacie, aby możliwe było wrzucenie tego na stronkę?

w Corelu mam pewne doświadczenie ( co prawda nie duże ale zawsze coś)

chodzi mi o niezbyt skomplikowaną animację:

prostokąt przedzielony na pół krzywą, po której poruszał by się taki błysk, po lewej napisy, które wjeżdżały by na ten baner, a po prawej zdjęcia bukietów

czy jest możliwe coś takiego w Corelu? i w jaki sposób można zrobić poruszający się błysk?

pozdrawiam Bartek

Użyj gimpa i strony gimpuj.info

a czy ten program jest darmowy?

tak (GPL)

ojj łatwy ten GIMP do opanowania nie jest :confused: mimo tej stronki którą podałes gimpuj.info i tak ciężko mi idzie

Jest wiele do tego możliwości. Np. ananimowany, wieloklatkowy obraz GIF i GIMP Animation Package czy np. Flash. Potem na stronę wprowadzasz taki kod stronę:

[/code]

a czy jest opcja zrobienia tego w corelu?

On naprawdę jest łatwy, według mnie łatwiejszy o corela. Oczywiście nie musisz od razu robić animacji. Zacznij od bawienia sie pedzlami, gumką i resztą opcji które znasz z Painta, zacznij tez edytowac gotowe obrazy. Potem naucz sie pracować na warstwach, co to są filtry i będziesz mogl sie zająć animacja :wink:

Dodane 16.03.2009 (Pn) 21:45

PS. Gotowe Animacje zawsze zapisuj jako nazwa.gif

Możesz też złączyć obrazki Gif Movie Gear

Albo możesz pobrać prosty program GIFAT, a następnie złączyć pojedyńcze obrazki w jeden animowany GIF.

tak, ale jak zrobić taki poruszający się błysk w tym programie?

W gimpie: www.gimpuj.info/animacje/animowany-blysk-t162.0.html