Jak zrobić serwer FTP dostępny offline?

Witam,

Mam Windows 7 Ultimate i chciałbym postawić na 7 serwer ftp. Abym mógł pójść do kolegi przesłać sobie plik na mój dysk. I wszystko było by dobrze tylko że nie mogę zostawiać komputera włączonego. Nie będę również korzystał z popularnych serwisów które oferują ileś tam miejsca. Ja te pliki muszę posiadać na dysku własnym.

Bardzo proszę o pomoc w zrobieniu serwera FTP który dostępny jest nawet jak mój komputer jest wyłączony.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Ale jak Ty chcesz to zrobić, skoro komputer, na którym ma działać serwer będzie wyłączony? Tak się nie da albo serwer działa, albo nie. Jeśli nie chcesz go upubliczniać i masz pod ręką router, to przekieruj tylko porty, zezwól na dostęp tylko z konkretnego IP lub MAC, ustal mocne hasło i tyle. Chyba, że masz router ze złączem USB?

Pamiętaj też, że jeśli kolega ma słaby upload, to większe pliki mogą ładować się na serwer kilkadziesiąt minut, chyba, że jesteś w jednym LANie w tej samej podsieci, no to sprawa jest prostsza, zarówno pod względem dostępu do serwera, jak i transferu. Opisz dokładniej sytuację.

Pozdrawiam!

Serwer online

http://www.dobreprogramy.pl/Cerberus-FT … 15763.html

Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję wam za pomoc :smiley: