Jak zrobić strone WWW?

siema mam pytanie jak zrobić strone www? od dawna sie tym interesuje ale nie wiem jak! pliska o pomoc :confused:

djkogut , zapraszam na http://www.kurshtml.boo.pl/ :roll:

Był już taki temat… Nawet ja go zakładałem! :wink:

Sprawdź!

Musisz pamiętać przede wszystkim o:

-Kodowaniu znaków

-Ścieżkach

-Standardach

-Ustaleniu typu zawartości

Co do kodowania znaków, najlepiej jest pisać stronę w porządnym edytorze tekstu, który domyślnie zapisuje dokument w standardzie UTF-8. Jeżeli piszesz stronę pod Windowsem, podstawowymi narzędziami, powinieneś w kodzie strony wskazać na kodowanie Windows-1250. Możesz też za każdym razem ustawiać, żeby dokument został otwarty/zapisany w kodowaniu UTF-8.

Co do ścieżek, pamiętaj że w twoim systemie sposób zapisywania ścieżki może być inny od tego w internecie. W internecie do oznaczania katalogów, stosujemy slasha. Dobrą praktyką jest stosowanie ścieżek bezwzględnych, ale wtedy nie masz możliwości testowania stron na swoim komputerze.

Aby strona wyglądała i zachowywała się tak samo w każdej przeglądarce, musisz stosować standardy. Standard oczywiście oznacza coś częściej stosowanego, ale nie przez internautów lub użytkowników. Jakiś produkt może być tzw. standardem w internecie, ale nie koniecznie musi spełniać standardy. Może troszeczkę nagiąłem te pojęcie na korzyść IE, ale trudno. Standardy w internecie ustanawia W3(W3C), a są nimi m.in: xml, xhtml, css, ecma script. Pisząc strony w tych językach musisz niestety stosować pewne sztuczki dla przeglądarek: IE, starszych wersji Netscape Navigatora.

Co do ustalenia typu zawartości, znowu na drodze stoi IE. Jeżeli do IE prześlesz stronkę jako xhtml, nie zostanie ona wyświetlona, a przeglądarka będzie ją chciała zapisać na dysku. Są też do tego odpowiednie sztuczki, jak rozpoznanie czy przeglądarka obsługuje odpowiedni typ zawartości.

Zobacz:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak … Google&lr=

Otwierasz Worda, zapisujesz dokument jako htm i już masz stronę.

Najprostrzym narzędziem do tworzenia np. stron www jest notatnik.

Pierwszym językiem, który poznasz (bo musisz) będzie HTML i CSS.

nie, nie nie i jeszcze raz nie. Nie jakieś wordy i notatniki - na początek może NVU albo coś bardziej prostego - załóż sobie konto na republika.pl i pobierz WEBMAJSTRA wskazówki tam masz opisane ze wszystkim:)

Jeśli chodzi o program, polecam CoreEditor. Świetny program i obsługuje wszystko co może być obsługiwane xD.

Możesz użyć darmowego Writer’a i zapisać stronę jako html.

ja polecam Microsoft FrongPage. Nie trzeba znac htmla. robisz wszystko wizualnie

I się niczego nie nauczy.

Zajączek 4.1 + kurs html.