Jak zrobic strone z Panelem Administracyjnym?

Witam!

Potrzebuje waszej pomocy!

Chce zrobić strone www ale nie wiem jak.

Dokładnie chce zrobić coś takiego opartego na panelu administracyjnym.

Próbowałem z PHP-Fusion, osticket i różne takie ale nie rozumiem na jakiej to zasadzie działa…

Ja chciałbym coś takiego że przez panel administratora dodawał bym wiadomości (newsy), mógłbym

zmienić logo, zmieniać menu itp…

Czy takie coś jest możliwe? bo jak nie to będe musiał sie bawić z html. Czyli każdy news dodawać

ręcznie…

Bardzo prosze o pomoc!!

cutenews

to na pewno Cie zainteresuje

Oczywiście można taki system zbudować samemu, tylko że tu potrzeba dużo wiedzy, i html zdecydowanie nie wystarczy. A jaki jest problem z PHP-Fusion? Czego tu nie rozumiesz? Jeśli chodzi o instalacja, to to nie jest tylko wklejenie kilku plików które edytujesz. Wszystko jest skomplikowane, a newsy, userzy i wszystkie inne informacje są zapisywane w bazie danych (więc musisz ją posiadać). Możesz skorzystań ze stron typu bnx.pl, ale pamiętaj że jest to bardzo amatorskie…

Najlepiej użyć gotowego CMS, czyli np. Php-Fusion o którym wspomniałeś, ale ja go nie lubie…

CMS wybiera się w zależności od potrzeb. Jaki ma spełniać cel, strona o grze, portal informacyjny, wideo czy może strona firmy. Jeżeli to coś większego to najłatwiej, i może najlepiej skorzystać z Extreme0Fusion (przeróbka php-fusion). Artykułów, dodatków i styli w google znajdziesz mnóstwo.

Jeżeli to jakiś mniejszy projekt to najłatwiej (i orginalnie) skorzystać z czegoś typu Quick.CMS i inne takie. Wystarczy poszperać w google, na pewno coś dobierzesz.

O może coś na wzór bloga? Wordpress, ale to raczej nie o to ci chodzi.

Jeżeli jesteś inteligentny, to ten post jest zbędny i wystarczy ci jedno określenie: CMS, jeżeli nic nie potrafisz znaleźć to daj sobie spokój z tworzeniem stron, bo obsługa google to podstawa :slight_smile:

Życzę powiedzenia i pozdrawiam!

PS

Jeżeli nadal nie Możesz nic znaleźć to daj adres jakieś strony WWW, która miałaby wyglądać podobnie jak Twoja (możliwości, rozmieszenie menu itp) a na pewno dobierzemy coś odpowiedniego.

zerknij jeszcze na Joomla i Mambo :wink:

Jeśli chodzi o PHP-Flusion to zainstalowałem cały ten system. Loguje sie na administratora(screenshot) i, np. wpisuje newsa(screenshot), puźniej wchodze w “Powróć do strony głównej” i strona wygląda tak: screenshot!

Nie wiem co robie źle…

Dodam że stronke mam na yoyo.pl czyli mam dostęp do MySQL i do PHP. A portal miałby być informacyjny (stronka szkoły).

Chciałbym żeby nauczyciel mógł bez “grzebania” w HTMLu edytować strone.

Błąd nie jest w newsach, tylko w pliku do którego adres podano na samym dole. Coś musiałeś błędnie edytować w tym infusionie.

Wiem że w newsach niema błedy bo jak widać cała stronka jest niepoukładana i NIC nie działa… To co mam zrobić? Doradzicie coś?

Zostaw to coś i bądź bardziej orginalny, bo php-fusion nie zrobisz na nikim wrażenia. Może spróbuj z Extreme-Fusion?

A może phpbb2 by przemo. Niby stare, ale ma dużo bajerów, (które zawsze można wyłączyć). W skład tego czegoś wchodzi forum+ portal, album, dział download, ankiety i jeszcze wiele innych, a i styli jest do tego od groma.

Tu masz gotowy hosting: http://www.i-fora.info/ ale zawsze sobie można pobrać paczuszkę i dać na własny serwer.

PS. Phpbb2 by przemo ma parę luk bezpieczeństwa, ale jak nie stawiasz strony dla Microsoftu czy google to nikt ci się nie powinien włamać.