Jak zrobić stronę z prognozami pogody z kilku stron?

Chciałbym zrobić stronę/plik w którym byłaby pokazana pogoda z kilku, np. dwóch stron (pogoda dniowa i godzinowa dla jednej miejscowości x2) i jakiś radar deszczu. Tak żeby nie musieć wchodzić na te stronki osobno. Da sie?

tak

Podowiesz jak?

 

Hahaha… mistrz!

 

Poszukaj w googlach fraz: “API Weather” albo “API pogoda” a znajdziesz sporo gotowych rozwiązań.

nie znalazłem

PS nie chodzi mi o zwykły widget

Poczytaj o curl i wyrażeniach regularnych - tym sposobem wszystko ściągniesz :wink:

Albo powiedzcie najpierw czy to jest bardzo trudna dla laika który miał styczność tylko tak jakby z BBcode…

Parsowanie całych stronek chyba nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych rzeczy. Ale ja się nie znam za dobrze więc może się nie będę wypowiadać więcej.

Są trudniejsze i bardziej frustrujące rzeczy. Bierzesz diva z interesującą cię treścią bierzesz jakiś leniwy operator i dzielisz normalnie względem jakiegoś wzorca pod tablicę. Bez przykładu ciężko to wytłumaczyć.

Jeśli tworzysz swój bbcode możesz uznać, że regexp powinieneś (chociaż podstawy) wyrażeń regularnych znać. Jednak jeśli programowania nie znasz wcale to będzie dla ciebie męczarnia nie do przejścia.

Od bidy możesz sobie iframe wrzucić z tych stronek na własną / ew użyć widgeta jak polega wyżej polecił (niektóre mogą brać dane z strony z której chcesz te dane pobrać - jednak tutaj znów nie podałeś przykładu).

Aktualnie mam na oku stronę twojapogoda i radareu