Jak zrobić sztuczną ścianę?

(lutum2012) #1

Wiem, że to nie ten dział/strona, ale tylko tu mogę znaleźć pomoc. W filmach przy tworzeniu efektów specjalnych robią sztuczne elementy, budowle, których bohater będzie używał lub, których nie można zrobić komputerowo. Jak i z czego mam zrobić np. ścianę i drzwi przez, które ktoś będzie wchodził? Reszta ściany to green screen i komputerowo się dorobi. Camera tracking i będzie dobrze tylko jak te ściany zrobić. Nie będę przecież tworzyć prawdziwego muru.

(bogdanos0) #2

Musisz utworzyć ścianę w 3D lub jak kto woli, wymodelować ścianę, ja miałem styczność wyłącznie z Blenderem, polecam ten program, darmowy i potężny. Jak zrobisz ścianę to potem ją montujesz do filmu, jeżeli chodzi o film to miałem styczność z Sony Vegas, ale nigdy nie zaszedłem tak daleko, żeby powiedzieć jak montuje się sztuczne obiekty w film.

(kijek) #3

Połączenie wymodelowanych obiektów z filmem można spokojnie zrobić w samym Blenderze :slight_smile:

(Thuridr) #4

Najlepiej tak jak mówiono wyżej, wymodelować drzwi, ścianę nałożyć na to tekstury. Potem zabawa w After Effects i tracking.

(kijek) #5

Tylko po cholerę bawić się w After Effects, skoro Blender sam w sobie zawiera narzędzie pozwalające łączyć materiał wideo ze stworzoną sceną?

(Thuridr) #6

Tylko po cholerę marnować czas na uczenie się Blendera jak i wynik będzie o wiele słabszy niż w AE? :expressionless:

Nie mówiąc o dalszej obróbce video żeby to wyglądało przyzwoicie.

Nie ma co marnować czasu na takie badziewie którym jest Blender, jest za darmo ale na tym kończą się plusy.

(kijek) #7

No tak... rozumiem, że autor tematu, będzie wydawał tyle kasy na profesjonalne narzędzia i będzie potrafił wykorzystać ich potencjał. No jasne... tym bardziej, że zadaje tak banalne pytanie.

A może uargumentujesz nam swoją opinię?

(lutum2012) #8

Odrazu mówię, że nie korzystam z gotowców i automatów.

(kijek) #9

Zabawne - wystarczyło poprosić o argumenty i już cisza. Ja ze swojej strony polecam wspomnianego Blendera - w nim zrobisz to wszystko bez problemu. Albo wydawaj pierdyliard złotych na 3DS MAX i Adobe After Effects, czy co tam teraz jest modne...