Jak zrobić szybki zrzut ekranu?

Teraz: klikam “PrintScreen”, otwieram coś graficznego, wklejam, klikam zapisz, wybieram lokalizację i ok.

a jak to zrobić szybciej? tzn: PrintScreen a to jest na pulpicie?

W dystrybucjach Gnu Linxa tak ale na Windowsie nie spotkałem.

A coś podobnego do tego co opisałem? Choć trochę szybszego?

Ja mam chyba jakiś magiczny internet, że wszystko mogę w nim znaleźć, ja nie wiem. Mam nadzieję, że mój operator się nie kapnie bo pewnie będzie chciał, żebym większy abonament płacił skoro daje za free funkcje których inni nie mają.
https://bit.ly/2qa8gAJ

2 polubienia

Może i masz ale wiesz ja się takimi programami nie interesuje, tak jak wyżej napisałem ja korzystam z Antergos.:wink:

Ja też się nie interesuję, ba nawet nigdy nie używałem. Do moich potrzeb wystarczy printscr. Poza tym, lekkich pretensji nie miałem do Ciebie, bardziej chodziło mi o sens zakładania tego typu wątków. Zupełnie tak jakby nagle z sieci zniknęły wyszukiwarki internetowe i nie dało się normalnie przeszukać sieci, tylko trzeba byłoby pytać innych czy nie mają gdzieś zapisanych linków w zakładach do XYZ.

EDIT:
Ja wiem, że jestem dziwny. Jak potrzebuję czegoś czego nigdy nie używałem i nie mam o tym pojęcia to w 90% przypadkach odpowiedź jestem w stanie znaleźć masę propozycji z użyciem google, a do tego jeszcze mam dokładne komentarze i opinie do każdego rozwiązania.

EDIT-2:
Autor od 44 minut czeka na odpowiedź, a mi znalezienie programu jaki potrzebuje zajęło 30 sekund i ograniczyło się do wpisania hasła w google i kliknięcia w pierwszy link gdzie mam program którego szukał.

3 polubienia

Fizyda: Więc to chyba do mnie? A ja uznaję forum (w tym właśnie internecie) w którym szukam wiedzy, zakładając nawet najgłupsze (Dla Ciebie) wątki bo nie znam się na wszystkim, Ty pewnie też nie. Ty spytasz o programowanie a ktoś uzna to za głupotę, ja o zrzut - gardzisz Ty. Napiszę więcej - przeszukałem kilka stron i nie znalazłem więc pytam tutaj. Dzięki za pomoc ale burzysz moją wdzięczność takim offtopem.

Szkoda tylko że to co poleciłeś to nie do końca to o co pytałem.

Czyli nie znasz się na używaniu google. Owszem nie znam się na wszystkim i jeśli potrzebuję się czegoś dowiedzieć to wchodzę na google i szukam informacji na ten temat. Następnie czytam znalezione informacje i staram się je wykorzystać. Dopiero jak utknę bo czegoś nie do końca rozumiem, albo nie jestem pewny to w tedy wracam na google i szukam odpowiedzi na moje pytania, jak nie znajduję lub nie satysfakcjonują mnie odpowiedzi dopiero w tedy zakładam temat na jakimś forum dyskusyjnym po to by rozpocząć dyskusję na dany temat.

Czego z tego co napisałeś nie ma program z jednego z pierwszych linków? Chyba tego, że nie działa z przyciskiem printscr. Ba nawet ma znacznie więcej, choćby kadrowanie czy wrzucanie plików od razu do sieci.

Pytałem nie o więcej a o mniej: PrintScreen a to jest na pulpicie - można tak?

Otrzymałem coś prostszego ale to nie to i jeśli się nie da (A się nie znam) to trudno. Pomogłeś jak umiałeś - jestem wdzięczny! Dzięki.

Da się, zainstaluj sobie lepszy program do przechwytywania zrzutów ekranu do np. pliku; zmień ścieżkę zapisu na pulpit i akcje po wciśnięciu PrintScreen (by nie wrzucał tylko do schowka systemowego).

Podrzucisz jakiś?

Dla Windows 10:
https://www.ricksdailytips.com/save-screenshot-to-image-file/ .

EDYCJA:
W Windows 7 wygląda na to, trzeba się wspomóc jakimś programem:
https://www.dobreprogramy.pl/Przechwytywanie-obrazu,Programy,Windows,150.html .

1 polubienie

Greenshot:

https://github.com/greenshot/greenshot/releases/download/Greenshot-RELEASE-1.2.10.6/Greenshot-INSTALLER-1.2.10.6-RELEASE.exe

  1. obraz
    zmieniamy zachowanie klawisza np. na pełny zrzut

  2. obraz
    konfigurujemy gdzie ma zapisywać obraz do pliku i w jakim fromacie

  3. obraz
    wybieramy by na przykład po kliknięciu zapisywał lub pytał czy zapisać w ustawionej domyślnie ścieżce

  4. obraz
    Klikamy przycisk OK by zapisać zmiany

I się zapisują na pulpicie, dodatkowo można zaznaczyć kopiowanie do schowka (jak gdzieś wolisz tak wkleić zamiast ścieżki do pliku na dysku).

Minus, że nie można dla danego skrótu skonfigurować, że ma tylko do schowka tworzyć - chyba, że aktywujesz pytanie by zapisywać każdy plik na dysku za twoją zgodą lub to inteligentne menu nie będzie przeszkadzało za bardzo.

Program ma spolszczenie (zrobione dla wersji 1.1.4, dużo lepsze niż to z 2012):

Marcin82 - Dobre ale lepszy Greenshot od Krystiana3w. Idealne wręcz!
O to chodziło Dzięki !

Podrzucam nowsze spolszczenie (zrobione dla wersji 1.1.4):

language-pl-PL.zip (6,4 KB)

O wiele lepiej tłumaczy interfejs wersji 1.2.10.6

Dzięki choć ten angielski jest na tyle prosty że chyba nie potrzeba ale może ktoś skorzysta.

1 polubienie

Ja korzystam z narzędzia wycinania, wbudowany jest w Windows 7 i nowsze. Wystarczy w menu start wpisać, zaznaczasz fragment, zapisujesz i jest. Może nie najszybsze, ale lepsze niż PS, jak potrzeba coś na szybko.

1 polubienie