Jak zrobić taką stronę w htmlu

witam

Znam solidne postawy htmla i tylko tyle. Ładnej strony z tego zrobić się nie da. Podoba mi się natomiast prosty wygląd http://www.nextmag.pl/ tej strony. Wiem, że to php ale wiem także, że taką stronkę można jakoś w htmlu zrobić, ale jak sie zabrać za wygląd menu i te kolorowe belki, paski i takie tam.

dzięki

Zaprojektuj stronkę w Photoshopie, a później potnij :slight_smile:

Być może jestem w błędzie, ale wygląd strony nie zależy od tego czy jest napisana w “HTML” czy w “PHP”. Kłaniają się kaskadowe arkusze styli. I doprawdy, nie ma znaczenia (jeśli chodzi o wygląd) przy pomocy jakiego języka napisana jest strona. Z pewnością PHP potrafi “zdynamizować” stronę (baza danych), ułatwić pracę, lepiej ustrukturyzować kod, czym zyskuje się na przejrzystości, ale nie ma wpływu na jej szatę graficzną. IMHO liczy się pomysł, niekonwencjonalne rozwiązanie, dopasowane kolory.

PS. Wskazana przez Ciebie strona może z powodzeniem wykonana być w samym HTML-u, nie byłaby jednak wtedy dynamiczna, co wiązało by się z uciążliwością związaną z jej aktualizacją, dodawaniu nowych artykułów itp.

Pozdrawiam i odsyłam do stron poświęconych CSS-owi…

No dobra dizeki

to proszę podpowiedzcie mi jak zrobić taki layout i menu u góry,

  1. Szkielet strony : http://www.glish.com/css/; http://layouts.ironmyers.com/; http://www.csslayout.info/

  2. Menu: http://cssmenumaker.com/

Grafikę musisz stworzyć sam…

Pozdrawiam.

PS - wejdź na stronkę http://www.oswd.org -> z pewnością znajdziesz coś, na czym mógłbyś się wzorować…