Jak zrobić taki efekt w berylu?

Takie pytanie z czystego lenistwa bo nie chce mi sie szukać w ustawieniach beryla, ktorych jest naprawde sporo. Bardzo mi na nim zalezy i bardzo mi sie podoba. Ok jest on b. krótko w 2 minucie i 8 sekundzie tego filmiku (2.08 ) trwa jakieś 2-3 sekundy. Takie jakby plazmowate rozmywanie sie i drganie okien. Plz pomóżcie.

Złączono Posta : 26.05.2007 (Sob) 23:21

jest także w 9 sekundzie i trwa ok 2 sek :slight_smile:

To jest efekt wody podczas upuszczania okna robi taką falę jakbyś coś upuszczał na taflę wody, w tym efekcie można też włączać deszcz :slight_smile:

U mnie efekt wody, nie wiem czemu, nie działa, mam włączony ale nie ma tgo efektu, może nie chce się zainicjować, w sumie mnie ten efekt za specjalnie nie kręci i w ogóle do niczego mi nie przydatny, więc się nad tym nie męczę :slight_smile:

Działa mi jedynie śnieg :slight_smile: Mogę sobie latem patrzeć jak mi śnieg pada na pulpicie :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal

Często efekty mogą nie działać z powodu karty graficznej.

U mnie to sporo nie działa :smiley:

Domyśliłem się, ale nie przejmuję się tym, że nie działa mi ten efekt, ponieważ ani to żadna rewelacja, ani do niczego to potrzebne. Poza efektem wody działają mi wszystkie inne efekty, które nie tylko są bajerem, ale spełniają bardzo ważną funkcję - ułatwiają nawigację mojego wirtualnego biurka i właśnie dlatego używam beryla, natomiast bajer beryla jest na drugim miejscu :slight_smile: W pracy jak siedzę na windows 98 to z przyzwyczajenia przesuwam kursor w prawy górny róg żeby mi się wyświetliły na ekranie wszystkie okna, żeby nie grzebać w tym gąszczu okien i za chwilę sobie przypominam, no tak to tyklo windows a nie linux :slight_smile:

Pozdrawiam!

akurat to jest pierwsze co wylaczam/przestawiam_w_inny_rog bo dziala mi na nerwy :slight_smile:

jaki macie karty graficzne i krórą wersję sterownika ?

W jaki sposób można to przestawić w inny róg?

Ja posiadam ATI Radeon 9200SE i korzystam z otwartych sterowników (radeon fglrx), które są już w linuksie, czyli zaraz po instalacji nic nie muszę robić z grafiką wszystko mam ok, co mnie bardzo cieszy i co mnie bardzo zszokowało po instalacji linuksa, to skłoniło mnie między innymi do tego, że zostałem przy Pingwinku a widows się teraz kurzy na szafce :slight_smile:

Pozdrawiam!

fgrlx są zamknięte :stuck_out_tongue:

hmm no to nie wiem z jakich korzystam :stuck_out_tongue: Ważne, że wszystko u mnie działa bez problemu zaraz po instalacji i nie muszę ani doinstalowywać żadnych sterowników dodatkowych ani nic grzebać w xorg, z berylem również nie mam żadnych problemów, po prostu wszystko działa :mrgreen:

Pozdrawiam!

Efekt wody będzie działał tylko na zamkniętych sterownikach, które posiadają więcej opcji. Te zawarte w systemie są sterownikami otwartymi.

wchodzisz w managera ustawien beryla => General Options => Shortcuts i tam mozesz ustawic co ma sie dziac jak najedziesz kursorem w dany rog ekranu

GF FX 5200 i NVIDIA-Linux-x86-100.14.06

dzięki :slight_smile: