Jak zrobić taki efekt?

(De/Vision) #1

Witam,

Mam do dyspozycji programy: IrfanView, PhotoFiltre oraz Paint :slight_smile:

A to efekt jaki chcę uzyskać na zdjęciu :slight_smile:

jarre15.jpg

Czy jest to możliwe przy użyciu tych lub innych darmowych programów?

Jeśli tak, to jak to zrobić?

Pozdrawam,

De/Vision

(Morgenowsky) #2

Chodzi Ci o zasłonięcie jednej strony twarzy?

To mi wygląda na zwykły gradient :slight_smile:

(Rosa Killer) #3

wg mnie nie jest to gradient, a dobrze zrobione zdjęcie, zabawa levelami i trochę maskowania w PS.

(Xaros) #4

Lol, to jest po prostu ucięta(lub zamazana) część twarzy i nic więcej. Odpal to w Paintku i pędzlem zamaluj cześć twarzy.

(De/Vision) #5

No nie bardzo... fakt, na tym zdjęciu może się tak wydawać, ale to jest cień, na pół twarzy, tak jakby w ciemnym pomieszczeniu tylko z jednej strony padało światło

(Xaros) #6

Noo tak, ale czy to ważne? By zrobić taki efekt wystarczy zamalować połowę twarzy i tyle.

(walker123) #7

Dokładnie, proste jak malowanie w paincie, dobrze że jak miałem Photoshopa pierwszego to nie miałem internetu... :wink:

(Musialowski Tomasz) #8

Głupoty gadasz! Zauważ że na czole i brodzie (pod okiem z resztą też) cień przechodzi stosunkowo płynnie. BlackRider ma racje. Też bym się bawił levelami i maskowaniem by nie stracić na detalach (ewentualnie opcjami warstw).

(Xaros) #9

LOL, człowieku, fotka zrobiona ze światłem padającym od góry i ewentualne cienie na twarzy już masz, by pozbyć się lewej/prawej części twarzy, zamazujesz ją. Zmieniony kolor twarzy i lekkie cienie na czole. Jak by Paint miał obsługę warstw i możliwość zmiany przezroczystości, to można by to w nim zrobić.

(Departtamentfbi) #10

http://mordimer.lua.pl/images/photoalbu ... arz_t2.jpg to zwykly efektY swietlne z photoshopa to wszystko :slight_smile: ten link wczesniej to moj efekt

(Rosa65) #11

Ja bym wycięła obiekt, wstawiła na na czarny bacground i wytarła gumką. Albo dała nową warstwę, zamalowała na czarno i zastosowała efekt interakcyjnej przeźroczystości. Problem polega na tym, że nie da się tego zrobić przy pomocy programów, które wymieniłeś. Z darmowych to chyba The Gimp dałby radę to zrobić :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Canaletto) #12

rambolf113 , patrzyłeś na datę poprzedniego posta?