Jak zrobić taki napis

(Bajozap) #1

Siema! chcialbym dowiedziec sie jak zrobic taki napis http://img76.imageshack.us/img76/9899/napisho6.png nie wiem czy taka czcionke sie gdzies sciaga czy cos..jezeli ktos potrafi zrobic taki napis (Flowddz) bede wdzieczny i z gory dzieki:)!

(Łukasz14) #2

Flowddz , polecam Gimp'a i PhotoShop :stuck_out_tongue:

I kilka innych programów :wink:

Tutaj nikt Ci tego na gotowca nie zrobi :stuck_out_tongue:

(Paulisia Saw) #3

PhotoShop

(Skr3czu) #4

PhotoShop + Odpowiednia czcionka + kilka bajerów

(grandpajanek) #5

http://www.dafont.com/ Tutaj masz duży wybór fontów.

(LuX^) #6

Czcionka + brushe

(sdar) #7

Flowddz , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

(system) #8

Najnowsza wersja PhotoShopa zrobi ci jeszcze lepiej :slight_smile:

(Czadziors Robert4) #9

Panowie a czy ten photoshop jest darmowym programem i czy poradzi z nim sobie amator bo mam pare pomysłów na fajne grafiki ale nie bardzo wiem w czym moge to stworzyc (jestem całkowicie zielony). Dopowiem tutaj jeszcze że posiadam Gimpa 2.4.6 ale i tu nie mam pojęcia jak wstawić ciekawą czcionkę konkretnie na obraz.

Mam jeszce jedno pytanie jaki program stworzy obraz odzera tzn. od białego tła

(master of disaster) #10

Nie, jest płatny, i to dość drogi ale gimp jest dosyć podobny do ps ale ps jest taki jakby bardziej automatyczny poza tym w końcu to Adobe:)

Ja ogółem radziłbym Ci Photoshopa jest drogi ale możesz w nim zrobić dosłownie wszystko.

Na początku tak zawsze jest! nie martw się, jak pierwszy raz odpaliłem ps to nie umiałem stworzyć niczego !

Tutki ucz się dużo z tutków jak nabierzesz podstawową wiedzę pomysły same będą Ci wpadać do głowy a Ty już w miarę umiejętności będziesz mógł je realizować :slight_smile:

Nie wiem o co Ci chodzi z czcionką, czcionkę instaluje się w c windows fonts i będziesz już ją miał w takich programach jak ps.

Jak będziesz miał ps i będziesz już coś umiał ściągnij jakieś fajne brushes i spróbuj coś wymyślić poobracaj, nadaj efekty filtry :slight_smile:

yy że ty mu napiszesz zrób mi fajny napis i on ci zrobi ? nie ma takiego :smiley:

Tak na serio nie wiem o co chodzi Ci w tym zdaniu ;p ale nadal polecam Adobe Photoshop!

Ps. ja używam wersji 7.0 CE i naprawdę "wymiata" :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

(Czadziors Robert4) #11

Nie, chodzi mi o program gdzie z kształtów które bedzie miał w przyborniku bede mógł zrobić cos ciekawego tylko żeby te kształty nie były takie jak w paint, ale troche bardziej zaawansowane !?!

(Olixxx94) #12

Jeżeli o GIMPa chodzi to otwierasz obraz, na którym chcesz mieć tekst, w głównym oknie GIMPa masz opcję "Tekst" (przycisk z dużą lierą A), pod narzędziami wybierasz czcionkę, rozmiar, itd. klikasz w miejscu, na którym chcesz mieć napis i piszesz co chcesz :). W oknie Warstwy, Kanały, Ścieżki, Cofnięcie pojawi się nowa warstwa z tekstem. Jeżeli napisałeś w złym miejscu to bez przeszkód możesz przesuwać ten tekst. Tutaj poszukaj czcionek dla siebie :).

W Gimpie wystarczy wybrać Plik->Nowy... i wtedy mozesz wybrać wielkość obrazka, czy ma być białe lub przezroczyste tło itd.

(Carooxx) #13

Ja mimo wszystko na początek też polecam GIMPA, bo potem może sie okazać że wydałeś kilkaset zł. na program, którego możliwości i tak nie wykorzystasz. Poza tym GIMP wcale bardzo nie ustępuje funkcjami od PS.

Proponuje wejść na stronę www.gimpuj.info i zrobić kilka prostszych tutoriali. Jest tam bardzo wiele sposobów na tworzenie napisów, ponadto GIMP posiada gotowe skrypty tworzące różne napisy.

(Byakuya19) #14

Wiesz, polecam ci Fireworksa albo Photoshopa. A co do czcionek to musicz poszukać po necie i będziesz miał...

(LuX^) #15

A ja Ci radze na początek z grafiką, używać GIMP'a. Bo wiesz nauczysz się będziesz miał do tego już "dryg " i będziesz wiedział na czym to polega, a jeżeli kupisz PS'a i ci się grafika nie spodoba to ok 2-3 tysięcy pójdzie na zmarnowanie. Oczywiście PS jest o wiele trudniejszy od GIMPa, ale za to GIMP dorównuje mu możliwościami może nie jest taki jak PS ale w więszkym stopniu zbliżony do niego, ale w końcu GIMP jest darmowy a za PSa płacisz już duże pieniądze.

(Rykendo) #16

Zawsze można pobrać sobie wersje trial do sprawdzenia możliwości tego programu :wink: