Jak zrobić taki napis

Siema! chcialbym dowiedziec sie jak zrobic taki napis http://img76.imageshack.us/img76/9899/napisho6.png nie wiem czy taka czcionke sie gdzies sciaga czy cos…jezeli ktos potrafi zrobic taki napis (Flowddz) bede wdzieczny i z gory dzieki:)!

Flowddz , polecam Gimp’a i PhotoShop :stuck_out_tongue:

I kilka innych programów :wink:

Tutaj nikt Ci tego na gotowca nie zrobi :stuck_out_tongue:

PhotoShop

PhotoShop + Odpowiednia czcionka + kilka bajerów

http://www.dafont.com/ Tutaj masz duży wybór fontów.

Czcionka + brushe

Flowddz , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Najnowsza wersja PhotoShopa zrobi ci jeszcze lepiej :slight_smile:

Panowie a czy ten photoshop jest darmowym programem i czy poradzi z nim sobie amator bo mam pare pomysłów na fajne grafiki ale nie bardzo wiem w czym moge to stworzyc (jestem całkowicie zielony). Dopowiem tutaj jeszcze że posiadam Gimpa 2.4.6 ale i tu nie mam pojęcia jak wstawić ciekawą czcionkę konkretnie na obraz.

Mam jeszce jedno pytanie jaki program stworzy obraz odzera tzn. od białego tła

Nie, jest płatny, i to dość drogi ale gimp jest dosyć podobny do ps ale ps jest taki jakby bardziej automatyczny poza tym w końcu to Adobe:)

Ja ogółem radziłbym Ci Photoshopa jest drogi ale możesz w nim zrobić dosłownie wszystko.

Na początku tak zawsze jest! nie martw się, jak pierwszy raz odpaliłem ps to nie umiałem stworzyć niczego !

Tutki ucz się dużo z tutków jak nabierzesz podstawową wiedzę pomysły same będą Ci wpadać do głowy a Ty już w miarę umiejętności będziesz mógł je realizować :slight_smile:

Nie wiem o co Ci chodzi z czcionką, czcionkę instaluje się w c windows fonts i będziesz już ją miał w takich programach jak ps.

Jak będziesz miał ps i będziesz już coś umiał ściągnij jakieś fajne brushes i spróbuj coś wymyślić poobracaj, nadaj efekty filtry :slight_smile:

yy że ty mu napiszesz zrób mi fajny napis i on ci zrobi ? nie ma takiego :smiley:

Tak na serio nie wiem o co chodzi Ci w tym zdaniu ;p ale nadal polecam Adobe Photoshop!

Ps. ja używam wersji 7.0 CE i naprawdę “wymiata” :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Nie, chodzi mi o program gdzie z kształtów które bedzie miał w przyborniku bede mógł zrobić cos ciekawego tylko żeby te kształty nie były takie jak w paint, ale troche bardziej zaawansowane !?!

Jeżeli o GIMPa chodzi to otwierasz obraz, na którym chcesz mieć tekst, w głównym oknie GIMPa masz opcję “Tekst” (przycisk z dużą lierą A), pod narzędziami wybierasz czcionkę, rozmiar, itd. klikasz w miejscu, na którym chcesz mieć napis i piszesz co chcesz :). W oknie Warstwy, Kanały, Ścieżki, Cofnięcie pojawi się nowa warstwa z tekstem. Jeżeli napisałeś w złym miejscu to bez przeszkód możesz przesuwać ten tekst. Tutaj poszukaj czcionek dla siebie :slight_smile:.

W Gimpie wystarczy wybrać Plik->Nowy… i wtedy mozesz wybrać wielkość obrazka, czy ma być białe lub przezroczyste tło itd.

Ja mimo wszystko na początek też polecam GIMPA, bo potem może sie okazać że wydałeś kilkaset zł. na program, którego możliwości i tak nie wykorzystasz. Poza tym GIMP wcale bardzo nie ustępuje funkcjami od PS.

Proponuje wejść na stronę www.gimpuj.info i zrobić kilka prostszych tutoriali. Jest tam bardzo wiele sposobów na tworzenie napisów, ponadto GIMP posiada gotowe skrypty tworzące różne napisy.

Wiesz, polecam ci Fireworksa albo Photoshopa. A co do czcionek to musicz poszukać po necie i będziesz miał…

A ja Ci radze na początek z grafiką, używać GIMP’a. Bo wiesz nauczysz się będziesz miał do tego już "dryg " i będziesz wiedział na czym to polega, a jeżeli kupisz PS’a i ci się grafika nie spodoba to ok 2-3 tysięcy pójdzie na zmarnowanie. Oczywiście PS jest o wiele trudniejszy od GIMPa, ale za to GIMP dorównuje mu możliwościami może nie jest taki jak PS ale w więszkym stopniu zbliżony do niego, ale w końcu GIMP jest darmowy a za PSa płacisz już duże pieniądze.

Zawsze można pobrać sobie wersje trial do sprawdzenia możliwości tego programu :wink: