Jak zrobić telewizje/radio na stronie?

Siemka! !!

Jestem tu nowy!

Mam do was pytanie:

Jak zrobić telewizje (ewentualnie radio) i jak wstawić ją na stronę www.

Widziałem już temat Telewizja internetowa jak zrobić?? ale niestety nic z tego tematu niemożna się dowiedzieć. Słyszałem też o “radiu przez Winampa” ale to mnie nie zadowala ponieważ tego radia niemożna wstawić na stronę www (Jeśli się da chętnie dowiem się jak).

Bardzo proszę o pomoc! !!

Radio:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak … Google&lr=

O Boże! !!

Po pierwsze zanim napisałem ten temat przeczepałem prawie całe Google a Ty wyskakujesz mi tutaj z linkiem do Gogle: “jak zrobić radio internetowe”

Po drugie na Google prawie wszystkie instrukcje są na temat “Jak zrobić radio internetowe przez Winampa”.

**************************

A innych proszę jeśli znacie jakiegoś patenta jak zrobić telewizje (ewentualnie radio) i jak wstawić ją na stronę www to pilnie napiszcie. Wszelakie pomysły chętnie widziane! !!

Znalazłem instrukcje jak przesyłać obraz z kamery na serwer. Czyli jak przesyłać obraz z kamery na stronę www.

Niestety nie o takie coś mi chodziło :frowning:

A mianowicie chodziło mi o nadawanie z dysku a nie z kamery.

Zamieszczam instrukcje może komuś się przyda:

Ściągamy program WorldCam.pl Image Uploader

1. Zaopatrzmy się w konto FTP na dowolnym serwerze.(Ja wybrałem Republikę)

2. Konfiguracja FTP

17.gif

FTP - Ustawienia

ftp.png

17.gif

17.gif

17.gif

17.gif

3. Konfiguracja źródła obrazu.

17.gif

Obraz - Źródło

17.gif

4. Przesyłanie obrazu.

17.gif

FTP - Uruchom

17.gif

17.gif

Program - Ustawienia

ftp_b.png

17.gif

5. Wstawianie sygnału na stronę www.

Jeżeli chodzi o radio z Winampa to możesz sobie takowe utworzyć i umieścić playerka na stronie :slight_smile:

Radio przez Winampa utworzyłem ale nie wiem jak wstawić na stronę. Jeśli wiesz jak to zrobić błagam napisz instrukcje.

Mistrzu4 , proponuje zapamiętać !!

Ok Sorka.

Jeśli ktoś wie jak wstawić radio z Winampa na stronę www to proszę niech poda instrukcje!

Ależ z miłą chęcią Ci podam. :wink:

  1. Pobieramy player

  2. Otwierasz plik a.htm za pomocą Notatnika lub innego programu np: Zajączek :wink:

  3. W kodzie szukamy

    mp;my_loop=true&file=http://stream.virtualnie.info:8000/;" />

  4. Wpisujemy tam dane naszego serva np:http://xxx.xxx.pl:4650/

  5. Wgrywamy wszystko na serwer i obstawiamy playerek za pomocą polecenia iframe.

Wielkie podziękowania dla eyeti! !!

To naprawdę działa! !!

Link Ci wcieło to podaje tu nowy jakby ktoś potrzebował:

Pobież

Eee… sper wszystko dziala ale jak zrobic zeby sie odtwarzaly wybrane przeze mnie nuntki w tym playerze. Mam serwer FTP w cba.pl i wgralem te pliki(poza tym swoje takze ale to nie wazne) i dodalem normalnie w frame ten player. Widze go na stronie, brat z kompa tez widzi ale nie ma pojecia jak w nim odtworzyc piosenki, a najlepiej cale playlisty. Jak to zrobic?? bede wdzieczny;p

co do mistrza -

przepraszam ze wtrace się do odgrzanego tematu, ale moze innym się to przyda.

Zanim cokolwiek odpiszecie, czytajcie ze zrozumieniem!!

Telewizję internetową możesz zrobić nawet programem WebcamXP (łącznie z dzwiękiem), jako że myślenie nie boli a rozwiązanie problemu daje dużo satysfakcji, uważam że tyle co powiedziałem wystarczy. No dobrze, podpowiem tylko że jeżeli masz słabe łącze (upload poniżej 3Mb / sekunde, zmienny ip, tudzież wewnętrzne ip, NAT (czesty problem, bo w zasadzie każdy kożysta z routera) to naprawde będziesz potrzebował sporo determinacji. Polecam tym samym wgranie klipów na serwer i pozwolic surferom ogladac to co sami beda chcieli a nie to co Ty bedziesz nadawał.

Co do radia… po założeniu usługi czy to w winampie (najprosciej) czy innym serwisie, radzę wykupić na początek kilkanaście slotów serwera shoutcast. nie jest to droga impreza, ale za to skutecznie podnosi komfort pracy.

Darekkaliber…

Gdyby ktoś miał pytania zapraszam na gg 8894962 - Tylko ostrzegam,rowniez oczekuję wiedzy z Twojej strony na dany temat, żebym nie musial tłumaczyć co to jest ip, port itp… jak ktoś z buta napisze do mnie jak shie mash? pooooooomoshhh mi! !!

Co do radia to pamiętaj że na odtwarzanie plików w radiu musisz mieć umowę ZAIKS-em.

Łatwiej jest wysyłać pliki na yt niż od razu tworzyć TV i nie trzeba się martwić o hosting.