Jak zrobić to wideo przejście?

Witam mam następujący problem. Szukam programu do obróbki filmów video, który posiada bardzo dużo przejść i efektów. 

 

kastelof, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Zacznij od Movie Maker, a potem z czasem przesiądź się na Sony Vegas.

Nie wiem czy nazwa tematu jest odpowiednia.

Ja polecam Serif Movie Plus X6 chociaż radzę zaczekać trochę bo chyba niebawem powinna wyjść X7, www.serif.com ale teraz akurat mają promocję i możesz go kupić za połowę ceny. Ja go mam i jestem bardzo zadowolony, ma nawet chroma key czyli kluczowanie.

Zobacz aplikację o nazwie: Lightworks (darmowa, duże możliwości), musisz się zarejestrować, dostajesz seriala na rok czasu, potem odnawiasz.

Aplikacja o tyle fajna że nawet sobie radzi z plikami z kamer Panasonic HPX-371E (kodek DVC-PRO czy AVC-Intra) 

 

Jeśli chcesz protestować to Sony Vegas jest dość dobrym wyborem, ale wersję PRO na początku odradzam, 

lepszy jest Adobe Premiere Pro lecz tu jest gorzej z wspomaganiem sprzętowym GPU, musisz mieć grafikę 1GB RAM plus technologię CUDA, ATi Stream, intel (tylko CS6, CC).

Do adobe CS6 polecam doinstalować “rovi totalcode for adobe premiere pro 6.0.3” gdyż daje dobry efekt końcowy i wspomaganie GPU już przy 512MB.

Ale wersja testowa ta ci niestety logo do materiału wideo.

 

Więc na początek polecam bezpłatne wersję.

 

Aha jeśli nie chcesz śmieci w systemie to daną aplikację możesz zainstalować w tzw piaskownicy: Sandboxie 4.08, przy okazji unikniesz potem szukania dużych plików tymczasowych projektów (podglądów roboczych) 

Programy do tego typu rzeczy:

Pinnacle

Cinema 4D&AE

After Effects

Efekt ten wygląda na motyw w którejś z wersji Pinnacle Studio. W zasadzie efekt można wykonać w każdym, w miarę przyzwoitym programie do NLE, wystarczy tylko żmudnie animować pozycje każdego z klipów.