Jak zrobić updates BIOSU?

Witam !

Miałem taki problem z godfatherem II że całkiem bez powodu nagle się przycinał i trzeba było np. wyjść do pulpitu i spowrotem aby znowu ruszył .

Raz zaciął się tak dziwnie że gra nadal działała , było słychać bohaterów , odgłosy otoczenia tylko ekran nieruchomy , mogłem wtedy z pamięci , wejść do menu , zapisać grę , wyjść z niej i wejść znowu .

Kiedy zaciął się tak że ekran zmienił jakość kolorów na 4 bity i komp się zresetował , wysłałem informację o problemie do microsoft .

Na anglojęzycznej stronie rozwiązaniem mojego problemu było zrobienie updates BIOS-u . Może to dlatego że nie dawno w serwisie dodałem 1 gb pamięci .

Moje pytanie brzmi jak zrobić updates BIOS-u ?

To moja płyta główna :

Gigabyte GA-945PL-DS3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Właściwości BIOS’u :

Typ BIOS’u : Award Modular

Wersja : F4

Typ BIOS-u Award : Award Modular BIOS v6.00PG

Z poziomu Windowsa to program @bios na płytce ze sterownikami.Zrób kopie zapasową,zapisz ją i kliknij update,restart i masz nowy bios.

Sciągasz bios zapisujesz na pendrive(musi być w zip) przy starcie systemu Q-flash -enter-restart.

Masz najnowszą wersje biosu.

Odpowiedź brzmi, było na tym forum kilkanaście takich tematów. Updateować spod poziomu Windy nie polecam, sporo bezpieczniej jest spod dosu, zresztą większość mobo na “wszyte” w bios flash`ery i wystarczy przy starcie kompa wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy (jesli OCZYwiście płyta posiada tą funkcję).

Może chociaż sprawdzcie na stronie Gigabyte zanim coś napiszecie? Chyba, że chodzi tylko o nabicie licznika?

Do tej płyty nie ma nowszego biosu niż “F4” http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios … s3_20.html

  1. Bios w płytach gigabyte pieknie się aktualizuje z poziomu windy,

Gigabyte wypuścił specjalny programik, który sprawdza i porównuje wersje biosu, w razie potrzeby ściąga przez sieć, robi kopię obecnego i wgrywa nowy. Program ten jest na płycie CD dołączonej do płyty głównej lub tu: http://www.gigabyte.com.tw/FileList/New … a_bios.htm

O to chodzi że w tej pomocy z microsoftu pisze ze stary bios mam , a mam najnowszy .

Teraz nie wiem o co chodzi z ta grą .

Zacytuj ten cały komunikat. W “Pomocy” są podane przypuszczalne/ogólne powody usterek, ale to nie znaczy, że muszą się tyczyć Twojego przypadku. Nie możesz mieć starego biosu jeśli nowszego niż F4 producent płyty jeszcze nie napisał