Jak zrobić wieżdżający napis w HTML?

Da się zrobić coś takiego tylko, że w HTML?? To co podałem jest we flashu, ale na stronie jakoś dziwnie wygląda i ma białe tło na górze i dole. Z góry dzięki.

Link nie działa, ponieważ cba.pl nie pozwala na linkowanie…

Daj na imageshack…

napis

albo

— jakiś tekst —

Wkleiłem na fotosika, do na img coś nie chciało(trzeba pobrać jakieś narzędzie do tego).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e73 … 37624.html

sebek_barca , Robin-Otzi , Dzięki wielkie!.

eee tam i tak nic na screenie nic by nie było, bo jak to się rusza to musiałbyś zrobić animowanego gifa.

działa tylko pod IE :wink:

Polecam JavaScript :wink:

działa też w FF

![-o<

Popraw proszę te byki w temacie.

Strona Główna
O Mnie
Zainteresowania
Hardware Galeria
linki
Kontakt

Nie powinno się używać znacznika marquee, nie jest on zdefiniowany ani w HTML ani w XHTML i najprawdopodobniej nigdy nie będzie (i dobrze).

kolego nr47 nie wiem czemu ma służyć ta twoja wiadomość jeśli wszystkie twoje posty 1237 tak brzmią to nic nie wnosisz

do tego forum ano=marny u serze. Jeśli masz coś do powiedzenia na ten temat “Jak zrobić wjeżdżający napis w HTML” to słucham ( wątpię znawco )

poczytałem twoje niby “posty” .

@up nr47 ma rację. Nie powinno się używać znaczników nie będących w oficjalnej specyfikacji HTML. Powodów jest wiele, o to kilka:

  1. Strony zawierające tzw. “zakazane” :stuck_out_tongue: znaczniki nie muszą wyglądać tak samo we wszystkich przeglądarkach.

  2. W bliżej nieokreślonej przeszłości przeglądarki przestaną obsługiwać te pozostałości po wojnach browserów.

  3. Ale co to obchodzi domorosłych webmasterów tworzących strony KOMPLETNIE niezgodnie ze standardami i nie walidujące się (czyli 90% z was).

trashall , Kod który wkleiłeś, to jedna wielka kupa znaczników, nie opisana, słabo czytelna, w dodatku propagujesz zabytkowy html.

nr47 ma racje że nie używa się już a w zasadzie to nigdy się go nie używało.

adam749 , To co pokazałeś jest zrobione we flashu, poczytaj np http://www.webdiary.pl/technologie+art.id+59.htm