Jak zrobić wieżdżający napis w HTML?

(adam749) #1

Da się zrobić coś takiego tylko, że w HTML?? To co podałem jest we flashu, ale na stronie jakoś dziwnie wygląda i ma białe tło na górze i dole. Z góry dzięki.

(Skr3czu) #2

Link nie działa, ponieważ cba.pl nie pozwala na linkowanie...

Daj na imageshack...

(Sebek Barca) #3

napis

(Robin-Otzi) #4

albo

--- jakiś tekst ---

(adam749) #5

Wkleiłem na fotosika, do na img coś nie chciało(trzeba pobrać jakieś narzędzie do tego).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e73 ... 37624.html

sebek_barca , Robin-Otzi , Dzięki wielkie!.

(Blotny) #6

eee tam i tak nic na screenie nic by nie było, bo jak to się rusza to musiałbyś zrobić animowanego gifa.

(Sercom) #7

działa tylko pod IE :wink:

Polecam JavaScript :wink:

(Robin-Otzi) #8

działa też w FF

(Monczkin) #9

[-o<

Popraw proszę te byki w temacie.

(Trashall) #10

(Sawyer47) #11

Nie powinno się używać znacznika marquee, nie jest on zdefiniowany ani w HTML ani w XHTML i najprawdopodobniej nigdy nie będzie (i dobrze).

(Trashall) #12

kolego nr47 nie wiem czemu ma służyć ta twoja wiadomość jeśli wszystkie twoje posty 1237 tak brzmią to nic nie wnosisz

do tego forum ano=marny u serze. Jeśli masz coś do powiedzenia na ten temat "Jak zrobić wjeżdżający napis w HTML" to słucham ( wątpię znawco )

poczytałem twoje niby "posty" .

@up nr47 ma rację. Nie powinno się używać znaczników nie będących w oficjalnej specyfikacji HTML. Powodów jest wiele, o to kilka:

1. Strony zawierające tzw. "zakazane" :stuck_out_tongue: znaczniki nie muszą wyglądać tak samo we wszystkich przeglądarkach.

2. W bliżej nieokreślonej przeszłości przeglądarki przestaną obsługiwać te pozostałości po wojnach browserów.

3. Ale co to obchodzi domorosłych webmasterów tworzących strony KOMPLETNIE niezgodnie ze standardami i nie walidujące się (czyli 90% z was).

(Grzesiek1) #14

trashall , Kod który wkleiłeś, to jedna wielka kupa znaczników, nie opisana, słabo czytelna, w dodatku propagujesz zabytkowy html.

nr47 ma racje że nie używa się już a w zasadzie to nigdy się go nie używało.

adam749 , To co pokazałeś jest zrobione we flashu, poczytaj np http://www.webdiary.pl/technologie+art.id+59.htm