Jak zrobić wifi jeśli mam zwykły ruter bez i internet radiow


(Def X) #1

Witam!

Obecnie mam internet radiowy. Kabel idzie do rutera z którego wychodzi skrętką sygnał do dwóch komputerów (dwa kable)

Czy istnieje jakieś urządzenie abym do tego podpiął i miał wifi? Wymiana rutera raczej w gra nie wchodzi bo to od dostawcy neta dzierżawiony jest.

z góry dzięki za pomoc.


(Rupertm) #2

Po prostu drugi ruter z wejściem wan no i z wi-fi wejście wan musi być takie samo jak lan


(Def X) #3

:confused: a prościej mozesz mi to powiedziec? a acces point? tak mi gosc w sklepie mowil ale wole dopytac


(bachus) #4

Witaj. Potrzebujesz dowolne urządzenie typu Access Point, które ma złącze LAN. Przykładem może być http://proline.pl/?p=TL-WA500G

tl-wa500g_0.jpg

-- Dodane 08.02.2013 (Pt) 12:04 --

Drugi router zadziała, ale zrobi zamieszanie w sieci: nie będzie routingu między komputerami (zwiększy się ilość domen kolizyjnych) - dzielenie plików, drukarek, DLNA itd. nie zadziała. W tym przypadku tańszym i lepszym rozwiązaniem jest AP.


(Def X) #5

Dzięki.

A jak to wpiąć? Podłączyć?

Rozumiem, że z rutera kabelek lan wpinam do accespoina i ma działać?

Czy jakoś go (pewnie wg instrukcji) konfiguruje?


(bachus) #6

Konfigurujesz wg. instrukcji - zawsze możesz pobrać instrukcję ze strony producenta przed zakupem. Najczęściej musisz się zalogować na urządzenie i zdefiniować nazwę sieci, metodę szyfrowania i hasło.


(Def X) #7

OK. A podłączam do rutera kabelkiem lan? tak?


(bachus) #8

http://www.tp-link.com/resources/software/TL-WA500G_User_Guide_201003.pdf

Tu masz instrukcję. Wg. tego najlepiej podłączyć najpierw do komputera, zmienić w komputerze IP na np. 192.168.1.2, otworzyć konfigurację AP (http://192.168.1.254). W pudełku masz kabelek sieciowy. Zaczniesz zadawać konkretne pytania, jak pojawi się problem :slight_smile:


(roobal) #9

Owszem zwiększą się, ale wątpię, aby w routerach stosowano jeszcze koncentratory, więc o kolizje nie ma co się martwić, bo to będzie i tak połączenie punkt-punkt, jeśli chodzi o kabel. Co do routingu, można dodać trasy statyczne, ale lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie AP zamiast dodatkowego routera, mniejszy bałagan w konfiguracji.