Jak zrobić własną partycje recovery?


(Błyskawica P-śl) #1

Mam oryginalny system operacyjny WINDOWS XP oraz pakiet biurowy OFFICE. Instaluje na czystą partycję c "świeżą" kopię systemu WINDOWS, następnie instaluje wszystkie wymagane sterowniki i pakiet biurowy OFFICE. Chcę zrobić teraz obraz tej partycji i zapisać ten obraz na utworzonej już wcześniej ukrytej partycji tak żeby w razie awarii można było odtworzyć partycję z tego obrazu! Chciałbym żeby po wciśnięciu jakiegoś klawisza podczas uruchomiania komputera pojawiała się możliwość przywrócenia partycji z tego obrazu bez dodatkowych płyt czy dyskietek. Jakimi programami mógłbym coś takiego zrobić? Z góry dziękuje za pomoc!


(adam749) #2

Poczytaj:

search.php?keywords=tworzenie+partycji+recovery&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

http://www.searchengines.pl/tworzenie-d ... 92676.html

http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google


(Błyskawica P-śl) #3

Dziękuje za pomoc! Część odpowiedzi już znam "tworzysz obraz systemu (po zainstalowaniu sterowników), kopiujesz go na wybraną partycję". Teraz jak zrobić drugą część a mianowicie "dodajesz niezbędne pliki startowe, instalujesz bootmanagera i tworzysz w nim wpis umożliwiający rozruch z tej partycji" ?.