Jak zrobić własne forum?


(barszczu) #1

Chciałbym postawić swoje forum ale nie wiem jak sie do tego zabrać. Najlepiej samemu napisać czy pobrać gotowe. Jeśli gotowe to skąd pobrać i jak sprawdzić czy jest bezpieczne? Czy są jakieś programy do edytowania forum czy trzeba to robić samemu? I na jakim serwerze je umieścić? Może być republika?


(Krzkaczor) #2

No republika nie jest najlepszym servem i nie wiem czy obsługuje PHP :roll: Napisać forum to raczej nie jest najlepszy pomysł :wink: Musiałbyś znać przynajmniej PHP. A co do bezpieczeństwa to raczej gotowe skrypty są bezpieczne :wink:

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&c ... um&spell=1


(Łukasz14) #3

barszczu , darmowy serwer to:

www.lua.pl , www.cba.pl (sam używam obydwóch)

A CMD który najlepiej wgrać na forum to: http://phpbb3.pl/ (na tym forum znajdziesz jak się je instaluje na serwerze)


(barszczu) #4

Czy ten może być ? http://wiki.phpbb3.pl/wiki/PhpBB_3.0_-_instalacja


(Krzkaczor) #5

Tak


(Paweł3779) #6
  1. Zakłada się hosting np. unl.pl cba.pl

  2. Wgrywa się pliki na serwer.

  3. Wchodzi się na swoją stronę np. http://www.mojastrona.pl

  4. Podaję się potrzebne dane. :wink:

  5. Po instalacji usuwamy katalog install.


(Łukasz14) #7

barszczu , tak może.

Dla ułatwienia hosting www.lua.pl ma własny preinstalator CMSów. Wystarczy, że wyślesz SMS'a za 1.22 zł i będziesz mógł wybrać jeden z ok. 30 CMS'ów które same się zainstalują. Ty będziesz tylko musiał je skonfigurować według własnego upodobania.


(przemekfilu) #8

Sam ostatnio szukałem takiego czegoś i dałem szanse darmowym gotowym serwerom. Wpisz w google darmowe forum - muszę powiedzieć, że duża większość jest identyczna (założyłem konto na kilku), edycja i zarządzanie. Wydaje mi się, że robią to po to, aby trochę zarobić. Dlaczego? Każde z tych forów nie koniecznie przy rejestracji pyta o to czy chcemy google adsense... Jeżeli się nie zgodzimy, nic nie będzie, jeżeli trafimy na inny serwer od razu wpisane jest "przykładowe" konto, którego nie idzie usunąć, a tylko zmienić. Ale po co zmieniać jak nie mamy swojego konta adsense?


(sosen86) #9

na cba.pl też można coś takiego znaleść i jest kilka rodzajów for do wyboru. Ale osobiście polecam ci forum myBB. Bardzo ciekawe i fajne forum zwłaszcza w najnowszej wersji


(Paweł3779) #10

Testowałem ten skrypt. Fajny. Sporo styli itp. Ale przede wszystkim jest mniej dziurawy od phpBB3 i stabilniejszy. Twój wybór... :wink:


(barszczu) #11

Robie na myBB. Musze przyznać że myślałem że będzie łatwiej, strasznie dużo tego wszystkiego, początkujący może sie pogubić, ehh może jakoś dam rade...

A i jeszcze jedno: na lua.pl trzeba płacić za bazę mysql ?


(Rykendo) #12

Jak na tacy, na stronie głównej jest odpowiedz. Sam sobie nawet podałeś linka.


(eyeti) #13

Musisz wysłać sms-a za 1,22...

Bez sms-a nie jest dostępna baza, ale również wiele skryptów php.


(barszczu) #14

Wysłałem wszystkie pliki na serwer cba ale nie wiem co dalej. Jest to forum phpbb 3.0.4. Wysłałem wszystko co było w folderze który ściągnąłem.


(Łukasz14) #15

barszczu , napisz do mnie na PW, a pomogę Ci skonfigurować te forum :stuck_out_tongue: