Jak zrobić własny cms?

Witam.

Szukam jakiegoś poradnika na temat jak zrobić własny CMS. Najlepiej żeby było tak zrobione, że jest poradnik, kopiuje się kod, zmienia się coś, i tak ciągle, i cieszę się własnym skryptem. Chcę iść na łatwiznę, bo postanowiłem zrobić własną stronę (takiego bloga, ale z dosyć dużą ilością funkcji), ale nie chce korzystać z gotowców.

Proszę o pomoc. :slight_smile:

To się zdecyduj :wink: A na bloga najlepszy WordPress…

Radzę porządnie się nauczyć PHP, a dopiero potem zabierać się za CMS’a :wink:

Szukaj a znajdziesz: http://www.google.pl/search?q=Jak+zrobi%C4%87+w%C5%82asny+cms%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=com.mandriva:en-US:official&client=firefox-a.

To samo chciałem powiedzieć:D I taka jest prawda, nim się zabierzesz za coś ,większego" ucz się tego co będzie ci tam potrzebne. Łatwiej wszystko opanujesz i się szybciej nauczysz.

Bez umiejętności będzie ciężko.Polecam jakiś kurs online lub kup jakąś książkę.

Hehe dobre :wink:

Jak Ci się coś takiego uda to daj znać…

Raczej CMS nie zrobisz w taki sposób jak to opisujesz…

Z tego co piszesz to prosta strona… To się zgodzę…

Aha rozumie, chcesz zrobić swojego CMS’a kopiując wyłącznie kod. Plagiat. Lepiej użyj gotowych skryptów.

Natomiast jeżeli chcesz się czegoś nauczyć w php, to polecam najpierw przeczytać dobry kurs, a później zastosować w praktyce. Wiem z doświadczenia że niektórych rzeczy nie da się zrozumieć z poradników.

Dodam że na początek nie bierz się za skrypty CMS, bo nie zdołasz i zrazisz się do php, i w końcu nie zrobisz nic. Polecam zacząć od malutkich skryptów.

Kłóciłbym się tutaj - moją przygodę PHP zacząłem nie od słynnego: “Hello World!” a od systemu newsów na moją stronę :wink: Tak więc osobiście polecam naukę w locie - pisanie tego co w tym momencie potrzebujesz i zapamiętywanie tego :slight_smile:

Ale system newsów to jednak nie coś tak wielkiego jak CMS :stuck_out_tongue:

Dodaj do tego tworzenie kont użytkowników z logowaniem i masz już CMS, banalny bo banalny ale już mieszczący się w tej idei systemu zarządzania treścią. Niedawno zresztą był podobny wątek na tym forum gdzie podałem uproszczony przepis na zarządzanie treścią zarzadzanie-trescia-t366768.html#p2380059 .

@verex zapoznaj się z tamtym wątkiem i poszperaj trochę w poradnikach PHP i manualu PHP i zacznij samemu pisać swój CMS ale nie na zasadzie kopiuj wklej coś zmień tylko od podstaw.

Ale jednak od czegoś trzeba zacząć - powiem tak: od systemu newsów do początku prac nad moim profesjonalnym CMS’em minęło pół roku (od sierpnia robię z CMS’em co prawda tylko w soboty mam czas, ale jak już mówiłem - od czegoś trzeba zacząć). Więc nie łódź się, że machniesz tego CMS’a w tydzień zwłaszcza, że dopiero zaczynasz przygodę z PHP.

Wziac karte, olowek i rozpisac dokladnie - co ma byc w cmsie, jakie ma pelnic funkcje, jakie ma miec mozliwosci, etc. etc…

Najwazniejszy jest ow projekt. Pozniej pozostaje kwestia przeniesienia go do PHP, ale w porownaniu z tym projektem, to luz :slight_smile:

Porządny cms to temat na miesiące, rozwijanie go i szlifowanie elementów to już wręcz lata. Jeśli chcesz to zrobić dobrze i tylko pod własne potrzeby to odpuść sobie raczej - szkoda czasu. Chyba że planujesz w dalszej perspektywie częstą pracę z PHP, to wtedy jak najbardziej. Nigdzie się lepiej nie nauczysz tego języka niż pisząc od podstaw jakiś własny system. Popełnione podczas pisania błędy zapamiętasz na zawsze :slight_smile:

Na samym początku polecam jednak rozpisać sobie co chcesz zrobić i później trzymać się tego planu. Z doświadczenia wiem, że po drodze każda wypisana funkcja i tak obrasta różnymi “niespodziankami”.