Jak zrobić własny gadżet

Czy jest jakis program albo tutorial do robienia gadżetów na SideBar, czy treba wszystko samemu od 0 robić??

no możesz tak ajk ja przerobić sobie jakiś gadżet z neta albo pisać od zera…tylko nie wiem jak zmienić jego rozszeżenie na .gadget , żeby się instalował…;/

edtit…

bubuhahahahahah…już wiem…zapisujemy jako zip–> otwieramy w notatniku i zapisujemy jako .gadget…

edit2…

niedziała ;/

edit 3…troche to podczepaka ale tak jest na stornie m$

ja z tego rozumiem tak…mam folder z gadżetem…pakuje go do zipa otwieram w notatniku i zmieniam rozszeżenie na .gadget…i takie cuś mi wychodzi…

post-43758-138565337165_thumb.jpg

PO Pierwsze:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa965850(VS.85.aspx

Packaging a Sidebar Gadget

Gadgets can be deployed using one of the following methods:


A ZIP file. In this package type, the gadget files are collected and compressed into a single file. Many tools, including Microsoft Windows itself, can create, extract, and edit ZIP files. 

A simple way to create a ZIP file is to select the "show file extensions" option in Windows Explorer. Create a compressed folder. Copy all of your gadget files into the compressed folder. Change the extension from ".zip" to ".gadget". 


A Windows cabinet (CAB) file. The CAB file can be code-signed to provide additional information to users.

A Windows Installer .msi file. 

Both Gadget CAB files and ZIP files must have the .gadget extension. This enables Windows Sidebar to open the package when the user downloads or double-clicks the file.

czyli jak to zrobić?? jako zipa i w notstniku zmienić rozszeżenie??

wyłącz sobie ukrywanie rozszerzeń, a potem w eksploratorze windows zmień rozszerzenie (prawoklik->zmień nazwę).

albo użyj total commandera.

ale .gadget jest potrzebne wyłącznie do przesyłania gadżetów przez sieć, do normalnej pracy są one rozpakowane i jak będziesz wprowadzał zmiany do nich, to nie musisz go za każdym razem instalować, wystarczy “Zamknij gadżet”, a potem dodanie go jeszcze raz z lokalnej galerii.

jak to wyłączyć??

update…pomoc techniczna w windzie widziała ;0

update2…no i zmieniłem rozszeżenie niby się instaluje, ale gadżet się nie pojawia…jak ktoś może to zassijcie z tąd http://www.wrzucaj.com/613949 i powiedzxcie czy działa…

update 3…zauważyłem, że po kliknięciu na instalacje gadgetu dadaje się ten folder co na screenie i w nim jest ten co po jego lewej(ten ręcznie dodałem)…co zrobiłem źle?? :frowning:

post-43758-13856533721346_thumb.jpg

takie jakby dziwne rozszerzenie jest .~0007? po razu siódmy instalujesz ten gadżet?

zrobiłeś poprawny gadget.xml?

już wiem w czym był progblem…ja zipowałem folder z gadżetem, a nie jego zawartość…teraz działa… tutaj download gadżetu