JAk zrobic wyszukiwarkę na strone www

Witam mam spory problem znalazłem kilka wyszukiwarek gotowych. Mam cały kod ale nie mam pojęcia jak to zrobić na czym to polega, jak to dodać do mojej strony, i jak zrobić aby wyszukiwało mi moje pliki podstrony proszę to wszystko co mam cały kod. I na dole screen cała instrukcja ale po angielsku i jej nie rozumie do tego dałem screen co mi się wyświetla jak próbuje po prostu odpalić wyszukiwarkę w programie WEMPSERWER

niech mi ktoś pomoże i opisze krok po kroku jak to przygotować i wrzucić na własną stronę proszę…

 [/code]




TO OPIS KTÓREGO NIE ROZUMIE

[code] MYSQL Search Version 1.6 By Daniel Brown for http://www.gmtt.co.uk Version 1.0 Released August 2003 This script is provided as is. Hopefully it will be off some use to you. This script can only search one row in amysql database at a time. To install this script to search first you must fill in your mysql database details as below: $location - This is usually localhost, it is the host of your mysql database $username - the username you use to connect to mysql $password - The password you use to connect to mysql $database - The Database in which the table you wish to search is in $db_table - The Table which the row you wish to search is stored. $mysql_row - The row in the above table which you wish to search for data, Once you have configured these you can then use the script succesfully, however further cobnfigurations can be made, If you scroll down to lines 49 onwards you will see further mysql rows. These are other rows in the table that will not be searched, but are used for displaying further information on the search result. You can modify these to other row names in $db_table. For support with this script head over to http://www.gmtt.co.uk and post in the guestbook. Alternatively you can email me at dan@gmtt.co.uk and i will try and help you out. THis script was tested on linux and apache. I don’t know how it will function on a windows and ISS server. Try it and find out.

TU SCREEN ODPALAM W PROGRAMIE I MAM TYLKO TO CO MOGĘ Z TYM ZROBIĆ

beztytuuib.jpg

Tak na pierwszy rzut oka, to jest wyszukiwarka opierająca się na bazie danych, a nie stronach zapisanych w plikach.

Sorki ale nic z tego nie kapuje

To może ktoś znajdzie mi jakąś prostą wyszukiwarkę lub prosty kod tego typu :

W polu wyszukiwarki wpisujemy słowo które jest szukane w określonym folderze w nazwach plików (podstron)

Może kod na coś takiego ??? :frowning:

Ale czy napewno jest Ci potrzebna wyszukiwarka plików? Czy poprostu chcesz wyszukiwarkę, która po wpisaniu danej frazy znajdzie wszystkie artykuły/wpisy pasujące do niej. Np. Wpisujesz samochód i to znajduje wszystkie artykuły w których występuje samochód?

Pozdrawiam

A CO prostsze w budowie, achhhh albo aby wyszukiwało tylko w tematach artykułów itp #-o

np: wpisuje kloc i wyskakują wszystkie z tą fraza w nazwie :cry:

Z taką wyszukiwarką się jeszcze nie spotkałem. Jeżeli chcesz takie rzeczy mieć na stronie to lepiej przenieś się na bazy danych, szukanie fraz w plikach byłoby trochę zasobożerne. Jeżeli nie znasz się na tym, a nie chcesz tym się zajmować to dlaczego poprostu nie skorzystasz z jakiegoś cms? Wordpressa, joomli?

No to zrobię taka wyszukiwarkę jak opisywałeś ptasior

No chciał bym taka wyszukiwarkę jak opisałeś, może ktoś ma gotowy kod :oops: prosze o pomoc

Jeśli chcesz mieć joomle to najpierw odwiedź http://www.joomla.pl

Tam znajdziesz pliki do pobrania. Jeśli chodzi o to jak zainstalować to http://www.youtube.pl

Tam wpisz kurs joomla 1.5 i będziesz miał filmiki na których wszystko widać. A jeśli się uprzesz że nie rozumiesz to wpisz w youtube kurs cms joomla 1.5 i tam bedziesz mial instalacje joomli na serwerze, czyli na stronie www. Wtedy będziesz miał wyszukiwarkę o której napisane dwa posty wyżej.

nie chce jomali chce taką wyszukiwarkę jak opisywał ptasior

Poczytaj choć trochę o PHP, jakiś wstęp żeby mieć podstawowe informacje. Tak, bez wiedzy będzie Ci naprawdę trudno, a wątpię aby komuś chciało się siedzieć i pisać kolejne funkcjonalności strony. I żeby nie robić offtopa to kolejnym etapem powinno być zainstalowanie systemu newsów z wyszukiwarką, lub 2 komponentów z osobna.

Pozdrawiam

Napisz jakie błędy, bo tak nie wywróżymy. Może to być wyłączenie jakiejś funkcji przez admina serwera.

Ja to mam na kompie i odpalam przez WAMPSERWER 2.0

wpisuje coś w polu wyszukaj i mi to znajduje bo mam to w bazie ale jest całe zasypane błędami oto błędy

Deprecated: Function split() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 17


Deprecated: Function eregi() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Deprecated: Function split() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 17


Deprecated: Function eregi() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Deprecated: Function split() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 17


Deprecated: Function eregi() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Deprecated: Function split() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 17


Deprecated: Function eregi() is deprecated in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18


Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in D:\programy\wamp\www\wyszukiwarka\wyszukiwarkatxt2.php on line 18

nie odpalam tego w kodzie mojej strony tylko na oddzielnym pliku który posiada tylko wyszukiwarkę

no i pod tym np: wyświetla mi się wyszukiwany plik i działa jak klikam przenosi do odpowiedniej strony :smiley:

tak to wygląda na fotce :

15162719.png

Dodane 22.09.2009 (Wt) 21:34

Jeszcze jedno pytanie dlaczego wszytko co wyszukuje wyświetla się w innej karcie a nie pod wyszukiwarką :razz:

A może za pomocą programu http://www.wrensoft.com/zoom/

Wolał bym poprawić ten kod, dlaczego wyskakuje tyle błędów ? :frowning:

To czytać nie umiesz? W komunikatach jest wszystko napisane!

split jest przestarzały, zmień na explode

za co jest odpowiedzialna ta linia?:

$eregi = eregi($wyszukiwarka, $dane); -usuń ją!

$g = split(" | ", chop($dane[$index]));

zmień na

$g = explode(’ | ', chop($dane[$index]));

eregi też jest przestarzały, poza tym jest od wyrażeń regularnych których nie stosujesz

Zmień go np na stripos

Kiedy w pliku html zamieniam kod na ten podany przez api cała wyszukiwarka siada… nie działa może ktoś inny potrafi to zrobić ??

Co znaczy siada? Jakieś komunikaty są?

Masz już wszystko na tacy podane, więc może weź się do roboty a nie licz że wszystko za Ciebie zrobimy.