Jak zrobić z obrazu ISO Windows 8 płytę bootowalną?

(Roadster87) #1

Witajcie, mam taki problem, pobrałem, Windows 8 z internetu (pobrał mi się obraz płyty ISO) Windows pobrany z MSDN do którego mam konto. Myślalem, że skoro jest to obraz ISO to wystarczy go nagrac i windows zainstaluje się na komputerze (PC bez zadnego systemu obecnie). Niestety płyta się nie wczytuje.

Plik nosi nazwę -  pl_windows_8_x86_dvd_915497

Nawet z ciekawosci wypakowalem wiec Po wypakowaniu są w nim pliki : boot, efi, sources, support, autorun, bootmgr, bootmgr.efi, setup

Czy ktoś może ma pomysl co zrobic żeby ta płyta była bootowalna w biosie?

(mktos) #2

Może źle nagrałeś, zła szybkość, uszkodzona płyta, uszkodzona nagrywarka? Obrazy z MSDN są bootowalne.

Za “bootowalność” odpowiada bootsect.com w katalogu boot jeśli dobrze pamiętam.

(Roadster87) #3

rzeczywiscie mam taki plik

nagrywałem już 3 razy ten obraz , fakt na dvd-rw ale wątpie żeby to miało znaczenie, predkość minimalna 2x

(XMan) #4

np. BurnAware Free:

http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-Free,Program,Windows,13053.html

qv954_ISO.jpg

(Cedar) #5

Jakim oprogramowaniem i w jaki dokładnie sposób nagrywałeś?

Podstawowe pytanie: nagrałeś obraz ISO na płytę, czy płytę z obrazu?

(XMan) #7

Jakby taki posiadał to nie powinno być problemów.

Tu chodzi o:

(Cedar) #8

Posiada taki, już wcześniej dostał odpowiedź : “Obrazy z MSDN są bootowalne.” więc albo źle nagrał albo źle ma ustawione startowanie z DVD a na to drugie Twój program do tego ta jego opcja w żaden sposób nie pomoże.

Wprowadzasz w błąd.

(Roadster87) #9

Programem Ashampoo Burning Studio z którego korzystam bardzo często nagrywając ISO.

Nagrałem to opcją “Nagraj obraz płyty CD/DVD/BluRay” i nagrałem obraz ISO pobrany z MSDN. Najwolniejszą prędkością.

tak, Bootowaie jest ustawione na pierwszym miejscu CD-ROM w biosie.

Czy jest możliwosc ze płyta z windowsem nie startuje bo jest np. płyta główna popsuta albo cos innego? Bios sie ładuje i działa

(mktos) #10

Do głowy przychodzi mi jeszcze tylko uszkodzony - źle pobrany - obraz. Sprawdź, czy suma kontrolna jest prawidłowa (zgadza się z sumą podawaną na MSDN).

(mrFreeze) #11

Nie masz bootowania z pena? Może lepiej zrób bootowalny pendrive.

(SilberPunkt) #12

Możesz sprawdzić jakąś inną bootowalna płytę? Np. Windows XP albo jakieś distro Linuxa za kóre jesteś pewien, że jest bootowlane? Jeśli uda Ci się zbootować kompa z innej płyty to najprawdopodobniej pobrany obraz z MSDNA jest uszkodzony.

Istnieje też prawdopodobieństwo uszkodzenia nagrywarki - spróbuj wypalić płytkę na innym kompie.

:roll:

(kajzer121) #13

ściągnij  program UltraISSo  wypalisz  tym płytkę lub zrobisz  boot owalnego pendrajwa . i zainstalujesz  system…  UltraIsso musisz uruchomić jako  administrator… Wspomniany program wisi na Dobrych Programach… .