Jak zrobić z obrazu ISO Windows 8 płytę bootowalną?

Witajcie, mam taki problem, pobrałem, Windows 8 z internetu (pobrał mi się obraz płyty ISO) Windows pobrany z MSDN do którego mam konto. Myślalem, że skoro jest to obraz ISO to wystarczy go nagrac i windows zainstaluje się na komputerze (PC bez zadnego systemu obecnie). Niestety płyta się nie wczytuje.

 

Plik nosi nazwę -  pl_windows_8_x86_dvd_915497

Nawet z ciekawosci wypakowalem wiec Po wypakowaniu są w nim pliki : boot, efi, sources, support, autorun, bootmgr, bootmgr.efi, setup

 

Czy ktoś może ma pomysl co zrobic żeby ta płyta była bootowalna w biosie?

Może źle nagrałeś, zła szybkość, uszkodzona płyta, uszkodzona nagrywarka? Obrazy z MSDN są bootowalne.

Za “bootowalność” odpowiada bootsect.com w katalogu boot jeśli dobrze pamiętam.

rzeczywiscie mam taki plik

nagrywałem już 3 razy ten obraz , fakt na dvd-rw ale wątpie żeby to miało znaczenie, predkość minimalna 2x

np. BurnAware Free:

http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-Free,Program,Windows,13053.html

 

qv954_ISO.jpg

Jakim oprogramowaniem i w jaki dokładnie sposób nagrywałeś?

 

 

Podstawowe pytanie: nagrałeś obraz ISO na płytę, czy płytę z obrazu?

Jakby taki posiadał to nie powinno być problemów.

Tu chodzi o:

Posiada taki, już wcześniej dostał odpowiedź : “Obrazy z MSDN są bootowalne.” więc albo źle nagrał albo źle ma ustawione startowanie z DVD a na to drugie Twój program do tego ta jego opcja w żaden sposób nie pomoże.

Wprowadzasz w błąd.

Programem Ashampoo Burning Studio z którego korzystam bardzo często nagrywając ISO.

Nagrałem to opcją “Nagraj obraz płyty CD/DVD/BluRay” i nagrałem obraz ISO pobrany z MSDN. Najwolniejszą prędkością.

tak, Bootowaie jest ustawione na pierwszym miejscu CD-ROM w biosie.

 

Czy jest możliwosc ze płyta z windowsem nie startuje bo jest np. płyta główna popsuta albo cos innego? Bios sie ładuje i działa

Do głowy przychodzi mi jeszcze tylko uszkodzony - źle pobrany - obraz. Sprawdź, czy suma kontrolna jest prawidłowa (zgadza się z sumą podawaną na MSDN).

Nie masz bootowania z pena? Może lepiej zrób bootowalny pendrive.

Możesz sprawdzić jakąś inną bootowalna płytę? Np. Windows XP albo jakieś distro Linuxa za kóre jesteś pewien, że jest bootowlane? Jeśli uda Ci się zbootować kompa z innej płyty to najprawdopodobniej pobrany obraz z MSDNA jest uszkodzony.

Istnieje też prawdopodobieństwo uszkodzenia nagrywarki - spróbuj wypalić płytkę na innym kompie.

 

:roll:

  ściągnij  program UltraISSo  wypalisz  tym płytkę lub zrobisz  boot owalnego pendrajwa . i zainstalujesz  system…  UltraIsso musisz uruchomić jako  administrator… Wspomniany program wisi na Dobrych Programach… .