Jak zrobić zdjęcia z filmu?

Mam płytkę dvd z filmem ze swojego wesela. W jaki sposób powycinać niektóre sceny tak, aby zapisać je jako zdjęcia i mieć możliwość wywołania u fotografa. Będę wdzięczny za pomoc.

Odtwarzasz film , zatrzymujesz w miejscu , które chcesz zapisać jako zdjęcie , klikasz PrtScr na klawiaturze , włączasz Painta i ctrl+v . Zapisujesz w wybranym przez siebie formacie .

Już tak robiłem i nic z tego nie wychodzi, nawet allplayer nie chce bo wychodzi czarny ekran.

Chyba Power DVD, Nero (jeszcze sprawdze) mają opcje do robienia fotek z filmu. Zapuszczasz film, w odpowiednim momencie dajesz pauze i klikasz na ikone aparatu

W Win Dvd też tak jest . Najlepiej napisz z jakiego programu korzystasz - wtedy może coś poradzimy .

P.S.Spróbuj zainstalować Gadwin PrintScreen i wtedy , jak już go uruchomisz wcisnąć PrtScr . Domyślnie przechwycony obraz zapisuje do folderu moje dokumenty ===> print screen files

viewtopic.php?f=2&t=39922&start=0

Tutaj są chyba wszystkie programy , które umożliwiają zrzut takiego ekranu http://www.noweprogramy.com/index.php?str=faq&programy=448

Osobiście używam VirtualDuba, który nie ma z tym żadnego problemu, jeśli chodzi o DVD to pewnie VLC będzie najodpowiedniejszy.

Elementarnie prosty i skuteczny sposób. W moim przypadku zadziałało bezbłędnie. Dziękuję bardzo!

Można tez za pomocą Dzibas Rar Player. Podczas oglądania filmu naciskasz literę “s” i masz już zrzut samego filmu na pulpicie bez dodatkowej roboty z obróbką. Grafika w formacie PNG