Jak zrobić zdjęcia z wideo bez zamazania?


(Djzon) #1

Jak zrobić zdjęcia z wideo bez zamazania? Ruchy powodują, że po zatrzymaniu filmu wideo, obraz jest niewyraźny, chociaż wideo nie jest najgorszej jakości.


(Guiness) #2

Zdjęcia z wideo? Chodzi o zrzuty ekranu? Trzeba poszukać w programie odtwarzającym przesuwania w przód i w tył po 1 klatce i w mniej więcej pożądanym miejscu filmu przesuwać i poszukać klatki z zamrożonym ruchem. W tym miejscu robisz "zrzut ekranu". Czasami opcja "zrzutu" ma dodatkowe ustawienia i warto je przejrzeć. Niektóre programy dodatkowo po ustawieniu wyostrzania przy oglądaniu robią zrzut też z tym wyostrzeniem, inne już tak nie robią. Niestety, często scena, która przy oglądaniu wydaje się ostra po zamrożeniu już taka nie jest i trudno znaleźć ten "ostry" moment...


(Djzon) #3

Jaki program do przesuwania obrazu wideo liczone w MILISEKUNDACH np. krok co 100 milisekund.


(Fafrocel) #4

 

Obraz video składa się z klatek i najmniejszy skok to jedna klatka. A że klatek może być w sekundzie 25 lub 125 to inna sprawa.


(Guiness) #5

Obraz filmowy to zbiór nieruchomych obrazów wyświetlanych tak szybko, że sprawiają wrażenie ruchu. Skala czasu ma tu raczej charakter orientacyjny bo pozwala łatwiej wyszukać scenę w całym filmie - podaje się, że coś jest w tej a tej minucie a nie w tej a tej klatce. Ale przesuwa się o klatkę, ewentualnie trochę większym skokiem o klatkę kluczową. Klatek na sekundę może być np. 14.985 albo np. 50, to zależy jak ktoś sobie zakodował. Klatki kluczowe też mogą być rozmieszczone częściej lub rzadziej.


(sr57be45) #6

 

Np Avidemux upuszczasz plik i prawym kursorem przesuwasz klatka po klatce widząc jednocześnie postępujący czas co do ms. (Ma tryb zapisu klatki)

 

Albo gdy to mały plik "rozpakowujesz" wszystkie klatki przez ffmpeg [kilka opcji >]