Jak zrobić żeby grały wszystkie głośniki 5.1?

Witam, kupiłem dzisiaj Creative A500 http://www.komputronik.pl/Glosniki/Crea … ,id,46368/

Co zrobić żeby grały wszystkie 6 głośników ? Bo grają 2 przednie i sub… a jak przełączam wtyczki to grają tylnie albo centralny…

Wchodzisz w Panel sterowania > dźwięki, mowa i urządzenia audio > dźwięki i urządzenia audio > ustawienia głośników --> zaawansowane > głośniki systemu surround sound 5.1 > 2xOK

Oczywiście karta musi obsługiwać 5.1CH.

Mam zintegrowaną kartę C-Media AC 97 Wave Device 5.5 chyba. I coś nie bardzo łapie.

Czego nie łapiesz??

Napisz jaką masz płyte główną??

Ja łapie ale moje głośniki nie, płyta ASRock K7NF2-RAID

A napisz jeszcze jaki masz system?? Bo w Viście się ustawia jeszcze wypełnianie głośnika.

Nie no mam Xp SP2

Blastoise , zrobiłeś, jak napisał adam749?

Masz jakiś film DVD ? Jeżeli tak, to ustaw w opcjach filmu dźwięk surround sound 5.1 i sprawdź, czy wszystkie głośniki działają.

Coś pokombinowałem i działa ale… w NFS Most Wanted działa na 6, w VLC player muza działa an 6 a w winampie na 4 głośnikach :?

P.S. nie działają mi filmy, mój wątek o tym jest gdzieś na 3 lub 4 stronie i nie rozwiązany :stuck_out_tongue:

A kodeki masz zainstalowane?? Jak masz to jakie??

Aby mieć dźwięk przestrzenny w Winampie pobierz Winamp Surround Edition, ale chyba najnowsze wersje Winampa już nie potrzebują, no ale nie mam pewności!

Do obrazu - K-Lite 4.7 bodajże

Do dźwięku - Xear 3D o ile to jest to

Pobrałem jakąś wtyczkę do winampa i działa ale czasem bassy nie nadążają :stuck_out_tongue:

Prawdopodobnie musisz w sterowniku poszukać i skonfigurować odpowiednio!