Jak zrobić , żeby IP było stroną internetową?


(WWW POWER 1.0) #1

Witam .

Pytam się , Jak zrobić , żeby IP było stroną internetową ?

Widziałem już gdzieś stronę z IP zamiast http//:... , więc nie mówić , że czegoś takiego niema .

Czy ktoś wie , jak ?

[-o<


(Drobok) #2

Jak postawisz serwer, oraz masz zewnętrzne unikalne ip to możesz się połączyć z swoim serwerem właśnie przez to ip. Domeny właśnie są przepisywane przez dns na ip :stuck_out_tongue:


(Marcinch7) #3

Nie powiedzieliście nic konkretnego jeszcze.

Zainstaluj jakiś serwer HTTP np. WAMP.


(boykott) #4

Postaw serwer HTTP np. jak wspomniany wyzej WAMP lub AppServ. Przekieruj port 80 (na routerze) na komp gdzie ten serwer jest uruchomiony (przyda sie statyczny adres tego kompa a nie z DHCP). Jesli masz dynamiczne IP zew. (np. z neostrady) to zarejestruj sie w usludze No-IP albo DynDNS.


(WWW POWER 1.0) #5

[ Jesli masz dynamiczne IP zew. (np. z neostrady) to zarejestruj sie w usludze No-IP albo DynDNS.


(Frog) #6

OT - kosz.


(kostek135) #7

Po pierwsze, IP nie może być stroną internetową, IP jak sama nazwa wskazuje to protokół - służy do komunikacji w warstwie sieciowej.

Po drugie, to co chcesz zrobić jest domyślnym adresowaniem serwerów (nielokalnych) i urządzeń sieciowych w ogóle. Czy mają domenę, czy nie zawsze możesz się z nimi połączyć podając IP + odpowiedni port. Wystarczy, że postawisz serwer, który ma zewnętrznie widziane IP oraz port, na którym obsługuje przychodzące żądania. Np. w pasku adresu wpisz to 74.125.79.138 (o ile się z jakiegoś powodu nie zmieni do tego czasu, to połączyłeś się z serwerem google). Taki sposób połączenia jest zawsze dostępny (DNS transluje nazwy przyjemne dla oka na adresy IP czy tego chcesz czy nie), o ile w ogóle jakiś jest.