Jak zrobić żeby ktoś mógł ściągnąć plik?

Jak zrobić żeby ktoś mógł ściągnąć plik? Nagrałem filmik z meczu i chce wrzucić na swoją stronę ale żeby ktoś mógł sobie ściągnąć na kompa!Jak to się robi??

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 21:03

Tylko nie chce serwerów typu megaupload itp.!

a to czemu :roll:

Moim zdaniem to najlepszy sposób.

Możesz również powysyłać na maile (jeśli film ma małe rozmiary)

Udostępnij sieci p2p i niech znajomi ściągają :roll:

lub

spróbować przez jakiś komunikator :wink:

Proponuję przeczytć ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=103184

Tylko jeśli ten pliczek jest w formacie .wmv lub .avi to radzę go spakować i podać link do archiwum ponieważ gdyby byłby bezpośredni link do pliku multimedialnego to mógłby otworzyć się od razu program odtwarzający tego typu pliki bez pytania czy chcemy zapisać plik na dysku czy nie. Poza tym po spakowaniu będzie on mniej zajmował. 8)

Ale zobaczcie na jakąś stronę np.DP i tam jest pobierz i nie jesteś przekerowany na stronę MU!

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 21:10

A jak spakować??

Jeśli już masz zainstalowany Winrar to:

PPM na jakiś plik i Dodaj do archiwum :wink:

gdzie jako “ścieżka dostępu do pliku” należy podać lokalizację na dysku, gdzie znajduje się żądany plik multimedialny.

Natomiast “x” oznacza szerokość, a “y” wysokość wyświetlanego obrazu wtyczki (w pikselach), czyli okna na stronie w którym odtwarzany będzie plik. Jeśli nie podamy rozmiarów obrazu wtyczki, może on przyjąć wielkość, która nie pasuje do wymiarów pliku! Rozmiary zależą również od posiadanej przez użytkownika wtyczki.

Polecenie EMBED jest przydatne jeśli chcemy wstawić na stronę jeden z plików multimedialnych:

* *.wav - plik dźwiękowy typu “wav”,

* *.mid - plik dźwiękowy typu “midi”,

* *.avi - plik typu “avi”,

* *.ra - plik Real Audio Player,

* *.mp3 - plik dźwiękowy typu “mp3” (MPEG Layer-3),

* *.mpeg - plik typu “mpeg”,

* *.mov - plik typu “mov”,

* *.asf - plik typu “asf”

* i inne.

Polecenie to współpracuje z różnymi wtyczkami (atrybut PLUGINSPAGE), dzięki którym teoretycznie może odtwarzać nowe formaty plików multimedialnych. Wtyczka (czyli plug-in) to specjalny niewielki program, który można doinstalować do przeglądarki, zwiększając jej możliwości.

Po wywołaniu polecenia, wprost na stronie powinno zostać wyświetlone okno (o podanych rozmiarach), w którym będzie odtwarzany wskazany plik.

Należy pamiętać, że pliki multimedialne mają zwykle duże rozmiary, dlatego najlepiej na początku strony umieścić tekst, a dopiero na końcu polecenie EMBED. W takim przypadku w pierwszej kolejności wczyta się tekst.

W przypadku niektórych plików można dodatkowo użyć atrybutów:

  1. Automatyczny start odtwarzania:

gdzie jako “typ” należy podać:

* “true” - plik zostanie automatycznie odtworzony, zaraz po wczytaniu strony

* lub “false” - plik nie zostanie odtworzony po wczytaniu (trzeba go uruchomić “ręcznie” - poprzez wyświetlony panel kontrolny).

  1. Ukrycie obrazu:

gdzie jako “typ” należy podać:

* “true” - obraz zostanie ukryty

* lub “false” - obraz będzie wyświetlony na ekranie.

  1. Ukrycie panelu kontrolnego:

gdzie jako “typ” należy podać:

* “0” - panel zostanie ukryty

* lub “1” - panel będzie wyświetlony na ekranie.

  1. Ukrycie paska wyświetlania informacji:

gdzie jako “typ” należy podać:

* “0” - pasek zostanie ukryty

* lub “1” - pasek będzie wyświetlony na ekranie.

  1. Powtarzanie:

gdzie jako “typ” należy podać:

* “true” - powtarzanie w nieskończoność

* lub “false” - brak powtarzania

  1. Poziom głośności (w przypadku plików dźwiękowych):

gdzie “v” oznacza poziom głośności (od “-10000” do “0”).

  1. Balans głośników (w przypadku stereofonicznego pliku dźwiękowego):

gdzie “b” oznacza balans między głośnikami (od “-10000” do “10000”).

  1. Adres wtyczki (plug-in):

gdzie jako “adres wtyczki” należy podać adres internetowy, gdzie znajduje się wtyczka, pozwalająca odtworzyć wybrany rodzaj pliku, dzięki czemu użytkownik będzie ją mógł zainstalować, np.:

* “http://www.apple.com/quicktime/download/” - wtyczka MOV (QuickTime),

* “http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash” - wtyczka SWF (Macromedia Flash),

* “http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/” - wtyczka Windows Media Player Plug-In for Netscape - dla posiadaczy Netscape (WAV, MID, MP3, ASF, WMA, WMV, AVI).

Polecenie EMBED sprawia wiele kłopotów nawet w przeglądarkach, które je interpretują! Ponadto należy pamiętać, że pliki multimedialne mają zwykle bardzo duże rozmiary, a więc wczytywanie takiej strony w Internecie, może trwać potwornie długo!

Aby umożliwić dotarcie do plików multimedialnych w przeglądarkach, które nie obsługują polecenia EMBED, wskazane jest umieszczenie na stronie znaczników:

Treść alternatywna

Wewnątrz nich wpisuje się treść, która powinna pojawić się, jeśli polecenia EMBED nie może zostać zinterpretowane. Można tam umieścić np. odsyłacz do pliku:

Niestety Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych,

ale tutaj

możesz zobaczyć ten plik!

Możliwe jest również bezpośrednie osadzenie na stronie dokumentu PDF. Jest to format, który stał się powszechnym standardem publikacji elektronicznych. Umożliwia m.in. różnorodne formatowanie tekstu, wstawianie grafiki i inne. Dokumenty PDF można stworzyć np. przy użyciu programu wbudowanego w pakiet biurowy WordPerfect Office 2000, natomiast aby przeglądać pliki PDF, trzeba dysponować darmowym programem Acrobat Reader.

Aby można było osadzić na stronie WWW plik PDF, użytkownik oglądający nasz serwis musi mieć zainstalowany program Acrobat Reader.

Dodatkowo należy pamiętać o podaniu rozmiarów obiektu EMBED (atrybuty WIDTH="…" oraz HEIGHT="…"), ponieważ jeśli tego nie zrobimy, w IE otrzymamy zbyt małe okienko (uniemożliwiające czytanie), natomiast w Netscape Navigatorze trzeba będzie kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać polecenie “Open”.

Hej sorka mam problem bo VirtualDub nie chce mi dotworzyć fimu żebym kawałek wyciął!Może znacie programy które wycinają kawałki filmów!Prosiłbym o instrukcję jak to zrobić!

Może jak zrobisz według tego to Ci wyjdzie :slight_smile:

Programy do edytowania filmów znajdziesz tutaj

:wink:

Jak wyciąć kawałek filmu używając VirtualDub’a znajdziesz w tym temacie w poście trzecim:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=90663

Pisz po polsku bo nie da się zrozumieć, a co za tym idzie - pomóc.

UPDATE.

Przepraszam, że pisząc tego posta powtórzyłem informacje, które podał już x-awier ale jak chciałem go usunąć to rudakita pośpieszył się i dał odpowiedź.

To teraz jeszcze go dokładnie przeczytaj 8)

Jak dla mnie z darmowych najlepszy jest właśnie Virtual Dub. W większości do małych przeróbek nadaje się świetnie.

Widziałem ten link!A jakie progsy polecacie??

No bez przesady - przesuwasz lewy i prawy suwak - tniesz i zapisujesz jako inny plik - w co wy się bawicie?? Nie ma co komplikować . Znawcy…

Aby ktoś mógł ściągać plik z twojej strony wystarczy na tej stronie wpisać kod:

mój film

[/code]


[color=#000088]

a jeżeli jest winnym katalogu np. w katalogu 'pliki' no to:

[/color]

[code]mój film

(Plik można oczywiście spakować np.rarem aby zmniejszyć jego objętość)

Pliki filmów mają na ogół dość dużą objętość. Jeżeli masz stronkę na darmowym koncie to istnieją ograniczenia co do wielkości plików jakie można umieszczać na serwerze np. na Onecie to chyba do 5MB, na yoyo.pl do 3MB itd. Nie widziałem darmowego polskiego konta na którym można by umieszczać pliki np. 10MB.

Sposób fizyczny :smiley: Nagraj na płytę i wyślij pocztą :mrgreen: :mrgreen:

Klamotten , zaraz rudakita będzie pytał “co to poczta” i “czy to jest coś z megaupload?” :lol:

rudakita , nie przesadzaj, po 2 minutach nawet najgorszy newbie umie obsłużyć np. WinRara. :?

Spakowany plik wysyłasz na dowolny serwer ftp. Potem dajesz znajomym link (domena.pl/plik.rar), a oni wykażą się inteligencją i ściągną plik bez najmniejszych problemów.