Jak zrobić,żeby program uruchamiać z pen-driva na każdym ko


(Marcin Dudziak88) #1

Chodzi mi o to, że mam jakiś program na penie i chce go uruchamiać z tego pena na komputerze do którego jest aktualnie podłączony, bez instalowana tylko po przez klikniecie na ikonę uruchomiającą program


(Drobok) #2

Jak program nie wymaga wpisów instalacyjnych w rejestrze wystarczy go skopiować. Jeśli wymaga musisz te wpisy dodać, a po zakończeniu aplikacji musiałbyś je usunąć (opcjonalnie, by nie śmiecić na pc)


(Fanboj O) #3

http://portableapps.com/


(Marcin Dudziak88) #4

o to jest chyba to o co mi chodziło... tylko jak to działa? możesz opisać to na przykładzie jakimś?


(manieKMP) #5

@dmarcin88, pobierasz z tej strony interesujący Ciebie program (sekcja Applications), pobraną "paczkę" programu klikasz dwukrotnie i "podajesz" gdzie się ma wypakować (tu masz dowolność, niekoniecznie musi to być akurat pendrive, możesz być np. dysk/partycja D:). Po wypakowaniu przechodzisz do katalogu gdzie został wypakowany program i w nim go odpalasz spod pliku z końcówką "Portable", np. FirefoxPortable. To samo tyczy się Platformy PortableApps.com, czyli tego menu, widocznego na stronie głównej, z tym że jest bodajże możliwość spod niego pobierać programy, ale tego nie jestem pewny, dawno nie korzystałem z PA.c'a, jedynie z samych programów.


(Gryf00n) #6

Cameyo info


(olmeca) #7

Bawiłem się portableapps i w końcu zmieniłem na LiberKey. Na moment przesiadki oferował trochę więcej oprogramowania i był bardziej konfigurowalny. Sama aplikacja jest też opisywana na blogu DP.