Jak zrobić żeby w laptopie działał mikrofon ze słuchawek

cześć nie bardzo wiedziałem jak mam nazwać temat ale pomińmy to.

Mam do was pytanie jak zrobić żeby na skype oraz różnych programach komunikacyjnych w których używa się mikrofonu, nie było mnie słychać przez mikrofon który jest wbudowany w laptopa tylko mikrofon który mam w słuchawkach ?

Panel sterowania, dźwięk, urządzenia nagrywania, wybierz domyślne?

Mam system viste i tam mam do wyboru 3 rzeczy:

Mikrofon

Mikrofon

Wejście liniowe

dwa razy mikrofon jest żeby nie było ze sie pomyliłem czy cuś

Więc wybierz ten który nie jest aktywny. Możliwe, że operację będziesz musiał powtórzyć w ustawieniach Skype’a.

Masz podłączony kabelek od słuchawek i od ich mikrofonu? Jeśli oba do jacki, to powinno się automatycznie przestawić na mikrofon ze słuchawek. No chyba, że masz dwie karty dźwiękowe, albo podłączenie mikrofonu i słuchawek jest przez USB, to wtedy co innego. Musisz zmienić domyślne urządzenie do nagrywania dźwięku (Prawym przyciskiem myszki na głośnik obok zegara :arrow: Urządzenia do nagrywania :arrow: Przetestuj, z którego dźwięk się nagrywa (będą się zapełniać zielone budki obok urządzenia) i wyłącz niepotrzebne albo zmień domyślne po prostu)

Dzieki Hitm3n :stuck_out_tongue: taka prosta sprawa…

Ej Bo ja mam słuchawki na podłoczenie mini jeck 3.5 i nie moge go włoczyć prubowałem wszystkiego ale jak wszedłem Panel sterowania, dźwięk, urządzenia nagrywania, wybierz domyślne to pisało 2020%2019_11_08 nie wiem pomocy bo nie mam jak nagrywać na Yt A to Mój kanał PiotR-Gaming POMOCYYYY!!! :frowning :frowning: