Jak zrobić, żeby wejście słuchawkowe odczytywało mikrofon?


(kuba_wysz) #1

Witam, niedawno zakupiłem mikrofon krawatowy. Mam problem, gdyż mam laptopa z wejściem tylko na słuchawki i nie łapie tego mikrofonu. Jest jakiś program, który zrobi, że wejście słuchawkowe będzie odczytywało mikrofon ?
Mikrofon : http://allegro.pl/mikrofon-krawatowy-klips-z-klipsem-do-laptopa-pc-i6595277420.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_elektronika&ev_adgr=Elektronika&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=CjwKCAiA3JrQBRBtEiwAN7cEGmXn_nMDUM11HVeq5-Cv4w6oYb7I36C5l_dsE07YjMZfKc8qAaJxyxoC7ucQAvD_BwE
Model laptopa: Lenovo Y700
Z góry dziękuję.


(cyngiel 1) #2

Laptop ma wejście “kombo” jedno obsługujące słuchawki i mikrofon.

http://allegro.pl/adapter-jack-stereo-minim-4-pin-jack-minif-x2-slu-i6785563825.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_elektronika&ev_adgr=Elektronika&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIrL6j4fm21wIVorftCh3UXABkEAQYAiABEgJLp_D_BwE
Kup taką przejściówkę, która pozwoli ci korzystać z mikrofonu (samego) lub też razem ze słuchawkami.
Nominalnie gniazdo obsługuje headsety, czyli zestaw słuchawkowy z mikrofonem.
Wobec tego prawdopodobnie (!), samo tylko włożenie wtyku do tego gniazda automatycznie odłączy ci głośniki w laptopie i cała sytuacja będzie bez sensu, ponieważ nie będziesz słyszał rozmówcy.
Nie wiem jak producent to rozwiązał, być może jednak będzie możliwość użycia zewnętrznego mikrofonu i głośników w laptopie poprzez odpowiednie ustawienia w menadżerze audio.
Nie mam takiego lapka, więc nie wiem jak producent to rozwiązał…
A rozumiem, że zależy ci na takiej opcji, żeby korzystać z tego przyczepianego mikrofonu i głośników w lapku.
(rozumiem, ze nie jesteś zadowolony z działania mikrofonu wbudowanego w laptopie)
Powinieneś rozpatrzyć w takiej sytuacji jakiś zestaw słuchawkowy z mikrofonem, jeśli ta przejściówka faktycznie nie zda egzaminu, to znaczy zawsze będzie wyłączać głośniki lapka i po prostu podłączając ten zewnętrzny mikrofon, będziesz musiał również podłączać słuchawki, aby słyszeć rozmówcę.
Może ktoś mający lapka z gniazdem kombo, podpowie jak producenci to rozwiązali.