Jak zrobić żeby windows xp professional ładował się 15 sek

(Rafal 95) #1

jak zrobić żęby windows xp professional ładował się 15 sek poresze powiedziec

(FXJ) #2

To trzeba mie pocka 2*3GHz i z 2GB DDR2.

A nie chodzi ci czasem o stan "wstrzymania"?

(Marek Section8) #3

nie koneicznie, ja mam semprona 2200 i 770 Ram DDR i ładuje mi sie w granicach 15 sekund, grunt to porządek na dysku, defragmentacja no i ogólnie tak jak wrzyciu, jak sobie pościelisz tak ci bedzie chodził komp. :wink:

======================================

Więc popraw to w poście, a nie otujesz w temacie

monczkin

(lazikar) #4

Uzywać Hibernacji. ;]

(Wiso) #5

Ja mam Dysk Maxtora na SATA (8MB cache), i athlona 2000+,

testowalem xp'ka sp2 z programem Microsoftu BootVis i system ładował się okoła 13-14 sekund, ładował około 80 MB danych z dsyku w tym czasie, problemem mogą być sterowniki (spore opóźnienia) i dużo uruchamianych programów przy starcie.

(:: MARIO ::) #6

Win XP 64bit i procesorek z 64o bitowymi kucykami pod maska :smiley:

(Michal Lessner) #7

Mój się ładuje w około 10s może mniej. A nic przy tym nie robie. Na dysku też nie mam wielkiego porządku. Nie wiem od czego to zależy...

(iGreq) #8

Mówicie, że przy wyłączonym kompie po przyciśnięciu przycisko POWER po 10-15s macie załadowanego XP ?

Cuda na kiju :roll:

(Michal Lessner) #9

Nie od tego momentu gdy klikniemy przycisk power, tylko od tego jak się pokaże logo Windows XP...

(Adampigan) #10

A to trzeba mówić dużymi literami :smiley: mi też tak około 10 s jak sie logo pokaże. ziomek jakie masz programy w autostarcie i w ile ci sie ten komp uruchamia?

(Mister Wojtek) #11

Witam..

Prędkość ładowania się Windowsa zależy chyba od płyty głownej.. kuzyn kiedyś miał płytę na której windows uruchamiał się bardzo szybko.. znacznie szybciej niż na innych komputerach o podobnej konfiguracji...

PS. Mam takie pytanie związane z tematem.. czasem odpalam kompa, loguje sie na swoje konto... tylko że.. windows jakby się zawiesza i zatrzymuje na logowaniu... zdarza się to dosyć często.. :? macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam 8)

(Michal Lessner) #12

A robiłeś skan atiwirem i antyszpiegiem?

(Yogi Fazzi) #13

polecam także lekturę

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=5989

(Mister Wojtek) #14

Tak, komp czysty, pozatym niedawno dysk byl formatowany i na nowo instalowany windows

Złączono Posta : 30.01.2006 (Pon) 20:25

Sprawdziłem przed chwilą w podglądzie zdarzeń.. i okazuje się, że codziennie wyskakują mi błędy.. a ich źródłem jest.. Service Control Manager.. może to ma jakieś znaczenie? jak sie pozbyć tych błędów?

podgląd zdarzeń/system

'Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

atitray'