Jak zrobić żeby windows xp professional ładował się 15 sek

jak zrobić żęby windows xp professional ładował się 15 sek poresze powiedziec

To trzeba mie pocka 2*3GHz i z 2GB DDR2.

A nie chodzi ci czasem o stan “wstrzymania”?

nie koneicznie, ja mam semprona 2200 i 770 Ram DDR i ładuje mi sie w granicach 15 sekund, grunt to porządek na dysku, defragmentacja no i ogólnie tak jak wrzyciu, jak sobie pościelisz tak ci bedzie chodził komp. :wink:

======================================

Więc popraw to w poście, a nie otujesz w temacie

monczkin

Uzywać Hibernacji. ;]

Ja mam Dysk Maxtora na SATA (8MB cache), i athlona 2000+,

testowalem xp’ka sp2 z programem Microsoftu BootVis i system ładował się okoła 13-14 sekund, ładował około 80 MB danych z dsyku w tym czasie, problemem mogą być sterowniki (spore opóźnienia) i dużo uruchamianych programów przy starcie.

Win XP 64bit i procesorek z 64o bitowymi kucykami pod maska :smiley:

Mój się ładuje w około 10s może mniej. A nic przy tym nie robie. Na dysku też nie mam wielkiego porządku. Nie wiem od czego to zależy…

Mówicie, że przy wyłączonym kompie po przyciśnięciu przycisko POWER po 10-15s macie załadowanego XP ?

Cuda na kiju :roll:

Nie od tego momentu gdy klikniemy przycisk power, tylko od tego jak się pokaże logo Windows XP…

A to trzeba mówić dużymi literami :smiley: mi też tak około 10 s jak sie logo pokaże. ziomek jakie masz programy w autostarcie i w ile ci sie ten komp uruchamia?

Witam…

Prędkość ładowania się Windowsa zależy chyba od płyty głownej… kuzyn kiedyś miał płytę na której windows uruchamiał się bardzo szybko… znacznie szybciej niż na innych komputerach o podobnej konfiguracji…

PS. Mam takie pytanie związane z tematem… czasem odpalam kompa, loguje sie na swoje konto… tylko że… windows jakby się zawiesza i zatrzymuje na logowaniu… zdarza się to dosyć często… :? macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam 8)

A robiłeś skan atiwirem i antyszpiegiem?

polecam także lekturę

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

Tak, komp czysty, pozatym niedawno dysk byl formatowany i na nowo instalowany windows

Złączono Posta : 30.01.2006 (Pon) 20:25

Sprawdziłem przed chwilą w podglądzie zdarzeń… i okazuje się, że codziennie wyskakują mi błędy… a ich źródłem jest… Service Control Manager… może to ma jakieś znaczenie? jak sie pozbyć tych błędów?

podgląd zdarzeń/system

'Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

atitray’