Jak zrobić żeby wsztskie programy zostały.?

Witam,

jestem zmuszony zainstalować ponownie windowsa bo coś tam coś tam.

I moje pytanie brzmi. Czy jeśli mam zainstalowane różne programy i gry i jak zainstaluje winde to jest opcja żeby one również były??

Chodzi mi o to że za każdym razem gdy instaluje system to potem all player, firefox, jawa, gry, office… itd. Nie chciałbym już tego robić bo to kupa czasu.

Np. mam zainstalowaną gre na dysku i jak zainstaluje winde to juz w nia nie zagram i nie ma jej w dodaj/usuń programy. Co zrobić żeby po instalacji pozostała i żeby można było pograć bez reinstalacji

żeby poprawnie zainstalować windowsa konieczne jest formatowanie partycji systemowej, czyli jej wyczyszczenie. nastepnym razem po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych programów (gry radziłbym sobie darować) zrób sobie obraz partycji za pomoca np programu norton ghost, w przyszłości będziesz miał mniej pracy

:arrow: Norton Ghost 12.0 PL Trial

wsadz plyte z windowsem, ‘enter’ na pierwszym ekranie, wykryje stara instalacje i wtedy ja naprawiaj…

potem aktualizacje i stery,

na przyszlosc, lepiej instalowac gry i programy na innej partycji, anizeli systemowa

@clockwork zainstalowanie programów i gier na innej partycji niż systemowa to nie jest rozwiązanie, nie porównuj apliacji do plików typu mp3, txt, czy avi

ja rozumiem nie jestem kimś kto instaluje gry na partycji systemowej.

chodzi mi o jakiś trik że jak zainstaluje winde to w gre będę muglk grać bez problemów i bez reinstalacji jej

znaczy, jakich aplikacji ??

wiekszosc uzytkowych, typu alternatywne przegladarki, open office czy gimp i inne programy do obrobki zdjec, ogladania filmow, itp. daja sie zainstalowac w innej lokalizacji, niz c:\program files… czasem wystarczy zmienic litere dysku, reszte wykona instalator :slight_smile:

1kalor, napraw sposobem podanym wyzej - boot z cd itp.

skopiuj przedtem, jesli mozesz katalog ‘moje dokumenty’, na inny dysk lub partycje - zostana save’y z gier itp.