Jak zrootować oukitela k10000


(spencer5) #1

Witam,jak w temacie. Dotychczas korzystałem z programów typu kingo root itd. ale żaden z nich sobie nie poradził. Żeby uniknąć pytań o debugowanie itd. wszytko ustawiłem jak należy. Zainstalowany system to android 6.0. Poproszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam.
spencer5


(kameleon5) #2

Ja kiedyś robiłem k6000 według tego poradnika:https://www.youtube.com/watch?v=fptKF2iRDuI. Musisz tylko oszukać odpowiednich plików do swojego modelu.
Programem typu Kingroot tego nie zrobisz.


#3

Zapoznaj się z tymi tematami:


https://forum.xda-developers.com/general/help/how-to-root-custom-rom-oukitel-k10000-t3376155

Dodatkowo:


I tak na marginesie już (sorry ale muszę) bo gdzieś kiedyś na forum wspomniałem że oprogramowanie ze stajni CM jest niedorobione to by nie było że ssam z palca, ot kolejny przykład:


BUGS = GPS :slight_smile: :slight_smile:
jak zresztą wszędzie w każdym sprzęcie i w każdym sofcie.


Proponuję koledze pomęczyć się nad ROOTEM i jak już się uda to nie rezygnować ze stockowego softu (softu producenta) tylko go usprawnić (wywalić niepotrzebne śmieci, zmienić sobie Launcher, apki na inne itp. ale jądro i system zostawić).

Na koniec dodam że rootowałem wiele urządzeń i bywało tak że root poszedł tylko z PC + kabel + ADB i linia poleceń. APKi do rootowania często nie działają. Często oszukują pokazując że niby masz roota a tak naprawdę po odinstalowaniu apki rootującej root się kończy.