Jak zrootować telefon magiskiem

Hej

Jestem świeżo po rebocie telefonu samsung galaxy j7 2017 i chciałbym wgrać root z magiskiem. Proszę o jakiś poradnik czy coś :wink:

Zapoznaj się z poradnikiem tutaj (robisz na własną odpowiedzialność):

I to:

1 polubienie

Ma być magiskiem a to co podałeś jest supersu.

Nie wiem czy oczekujesz na tego typu odpowiedzi.

A ja nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem fakt tym razem dałeś wersję z Magiskiem tylko telefon się nie zgadza… ma być wersja 2017 czyli j730f

Skoro samemu tak dobrze potrafisz czytać, to czemu w takim wypadku samemu nie poszukasz poradnika dla tego modelu co trzeba, tylko zwalasz krecią robotę na innych?

Przed zabraniem się za roota musisz zrobić kopię wszystkich danych na telefonie,pobrać ostatniego Magiska v16 i Magisk Menagera v 5.6.4 i recovery do twojego telefonu zgodnego z procesorem jaki posiadasz.W telefonie odblokowujesz w opcjach developerskich OEM.Instalujesz sterowniki od samsunga i program Odin.Przechodzisz do trybu download w telefonie,podłączasz telefon do komputera gdzie odpalony jest program Odin,w oknie AP dajesz recovery-telefon musi być wykryty(jak nie wykryje to nic nie instalujesz).Po instalacji przechodzisz do recovery i tam instalujesz Magiska w formie Pliku.zip z lokalizacji tam gdzie go dałeś(np.karta sd).Po instalacji wipe cachei dalvik i rebot telefonu.Gdy telefon wstanie to instalujesz magisk menager i po wszystkim.

Może dlatego ,że sam nic nie znalazłem -.- ?

@kameleon5 jakieś linki?

skoro nie możesz znaleźć żadnego poradnika, to wychodzi na to że robisz to tylko jednym, oficjalnym sposobem opisanym przez twórcę magisk’a.
Tutaj jest bardzo dobry poradnik:

1 polubienie

Szukaj w google:
-magisk v16
-magisk menager
-Odin
-Recovery do twojego relefonu masz w linku do tematu który podał kolega Seba,no i info jest jak to zrobić też jest-tylko poczytaj.

A to co kolega karaluch nie próbować?

jeśli masz czysty ROM, więc czysty firmware od producenta bez przeróżnych modyfikacji ze stron typu xda(root też się liczy) to prawdopodobnie robisz to podobnie jak ze zwykłym root, tylko z tą różnicą że instalujesz Magisk’a. Nie wiem jak jest u cb, i nie chce mi się szukać, ale należy zorientować się jak twój oryginalny ROM reaguje na modyfikacje, czy bootloader jest odblokowany, a także należy wgrać jakieś nieoficjalne Recovery jak np. TWRP. Samsung z tego co wiem to ma jakieś zabezpieczenie.

Zajrzyj sobie tutaj htt ps://forum.xda-developers.com/galaxy-j7-2017/development
jest tam klika wersji TWRP, nie podałeś dokładnie swojego modelu, ale weźmy np. to htt ps://forum.xda-developers.com/galaxy-j7-2017/development/twrp-3-1-1-1-j7-pro-sm-j730f-g-gm-t3662621 no i oczywiście MagiskSU! htt ps://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445 na dole masz w załączniku Magisk-v16.0.zip, pobierz i przenieś do telefonu, do katalogu Download czy gdzie tam chcesz, nieważne, dalej. Pobierasz sobie plik *.tar z tematu o recovery, a następnie Odina htt ps://odindownload.com/download/Odin3_v3.12.3.zip oraz program Smart Switch (dla sterowników) htt p://downloadcenter.samsung.com/content/SW/201804/20180403130354379/SmartSwitchPC_setup.exe Instalujesz sobie Smart Switch i możesz o nim już zapomnieć, masz sterowniki. Uruchom Odina (najlepiej jako Administrator i Smart Switch musisz przed tym wyłączyć) i teraz w telefonie musisz wejść w opcje programisty i włączyć tam odblokowanie OEM, a następnie wyłączyć telefon. No nieźle nam idzie, to teraz uruchom telefon w trybie pobierania kombinacją przycisków Vol- + Home + Power, potwierdź Vol+ i podłącz telefon do PC. Odin powinien zasygnalizować, że Twój telefon został dodany, więc czas dodać do niego odpowiednie pliki. Pobrałeś plik *.tar i tutaj nieważne czy akurat to recovery wyżej będzie pasować do Twojego modelu czy nie, jeśli nie weź TWRP z innego tematu, ale to nadal będzie plik *.tar i nadal będziesz go musiał dodać w zakładkę AP, co zrób. Plik dodany, Odin widzi telefon - startuj! Operacja potrwa 2s, telefon się zresetuje i normalnie odpali się Android. Wyłącz telefon i wejdź w tryb recovery Vol+ + Home + Power. zapewne będziesz miał tam język polski do wyboru, w każdym razie przesuń palcem w prawo no i już, masz menu. Wybierz opcję instalacji, wskaż na telefonie plik Magisk-v16.0.zip, potwierdź instalację, a potem uruchom system no i w zasadzie gotowe! Po włączeniu się Androida aplikacja Magisk Manager może się nie pojawić od razu, poczekaj z minutę, a jeśli po 5 nadal jej nie będzie pobierz apk z tematu, z którego brałeś zip i zainstaluj ręcznie. Koniec! Zakładając, że nie masz żadnych blokad, które uniemożliwią flash innej binarki wszystko będzie oki.

PS pousuwaj spacje w linkach, bo to gównoforum nie pozwala mi ich dodać

1 polubienie