Jak zsynchronizować napisy na Lcd?

Witam

Mam telewizor lcd

Niektóre filmy z napisami odtwarza poprawnie a niektóre filmy nie. Nie wiem dlaczego. Odtwarza filmy i napisy również ale napisy nie są zsynchronizowane z filmem. Mało tego na komputerze są zsynchronizowane z filmem. Co robić?

Na TV jest taka opcja żeby zwolnić albo przyspieszyc odtwarzanie napisów, ale to działa tylko przez chwile, bo jak już mi się uda zsynchornizowac napisy na LCD to one znou zaczynają powoli zwalniać, coraz bardziej, coraz bardziej.

Pomocy

To wygląda mi na typowy problem z napisami synchronizowanymi nie po czasie ale po klatkach filmu odtwarzanymi z filmem o innej przepływnością klatek niż ten do którego były robione (np. napisy zrobione dla filmu 24kl/s odtwarzane z filmem 25kl/s będą się coraz bardziej opóźniać).

Musisz użyć jakiegoś programu który posiada funkcję synchronizacji napisów i przeliczania zapisu klatkowego na odpowiedni i zapisać napisy ponownie z poprawionym kodowaniem.

Jednym z takich programów mających taką funkcję jest popularny odtwarzacz ALLPlayer.

Albo możesz jeszcze ręcznie synchronizować każdą linijkę napisów ale to strasznie mozolna robota.