Jak zwalczyć spam w Erze

Witam. Jest telefon w Tak Taku (od ok 10lat, ale mniejsza) codziennie dostaje od nich 2 SMS’y ogólnie SPAM, jak to zwalczyć. Napisać do nich czy jakoś, bo to jest nie możliwe, na to powinny być jakieś paragrafy chyba

Znalazłem coś takiego, nie próbowałem, może działa

http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542, … z_Ery.html

Przyjęło niby i mam odpowiedź, zobaczymy na jak długo :wink:

generalnie na Twoje żadanie siec powinna wyłączyc smsy marketingowe, no chyba, że są to smsy wysyłane przez firmy zewnętrzne i sam je w jakis sposób aktywowałes - wtedy operator ma jedynie możliwośc kontaktu w firmą, która taki spam wysyla z info o wycofaniu przez Ciebie zgody na otrzymywanie takich sms

aktywować można przykładowo kupując smsem i pobierając grę, wtedy o tych wszystkich tych nowościach, a ile ich nie jest, można być powiadamianym…

Niestety już dziś 2 przysły ale od TakTak’a, niby to Era ale kto ich wie :confused:

to samo jest w innych sieciach :frowning:

najlepiej zmień sieć i zostaw w spokoju ERĘ :wink:

Bzdury. Ja mam telefon w Play (abonament) i SMS-y reklamowe zdarzają się, ale bardzo rzadko. Jeden na wiele tygodni. W sumie głównie było to coś w stylu “Wyślij SMS na numer xxxxxxx, aby otrzymać darmowy starter Play Fresh”. Czyli nie jest tak źle, a jeśli chodzi o erę, to osobiście uważam tę sieć za najgorszą jaka może być. Naprawdę zastanów się nad migracją do innej sieci.

Po 1 to nie jest mój telefon, a po 2 jak zaproponowałem to dostałem wiązankę

Po pierwsze to my tego nie wiedzieliśmy, a po drugie to tak jest, gdy ktoś połknie kiełbachę marketingową Ery. :stuck_out_tongue:

Wiesz, ta karta ma 10 lat (z tego 8 już w TakTaku) z czasów gdy Era była perełką w tym wątku, niestety trzeba przeboleć. Sam zmieniłem kartę na Plus’a (36.6) za co też dostałem, ale po 1. mam darmowe smsy do znajomych (bo też mają 36.6) a SMS’ów tyle nie dostaje, lecz spam też czasami przychodzi