Jak zwiekszyc fps na Laptopie w cs 1.6 NS

Witam posiadam laptopa Acer Aspire 5610Z i mam problem z fps’ami jak wchodze na gre zaczynam z 60-cioma fps’ami jednak po jakims czasie spada mi do 18 i mam straszne lagi jeszcze pol roku temu gralem bez zadnych problemow z pingiem po 10-25 teraz skacze jak glupi i spadaja fpsy jest na to jakis sposób ?

ja mam na steamie też problem z fps. Gry typu warcraft III tft chodzi idealnie i tego typu gry, ale w CS Steam spada wydajność i niby 100 klatek, ale spada co chwile do nawet 40 i to nie przy wybuchach. Tak jakby od siebie -,-" Kiedyś chodziło dobrze, nie wiem co jest teraz, wątpie aby komp moj nie stykał do tak starej gry. Coś myślę, że z softem/sterownikami jest nie tak…

a mogł bym prosic dokladniej mam karte Mobile Inter® 945GM Express Chipset Family bodajze 254 Mega mogl by mi ktos powiedziec jake sterowniki byly by najodpowiedniejsze do niej ? na ktorej cs by chodzil plynniej i te fps’y byly by na normalnym poziomie jak wtedy gdy wchodze na poczatku gry? ps mam siec radiowa ze sronki http://www.speakeasy.net/speedtest/ wychodzi ze 1959 kbps download i 648 kbps upolad wiec raczej winy neta w tym przypadku nie ma ale nie wiem ne znam sie na ym za bardzo

W tym poradniku dowiecie się jak zwiększyc FPS w grze na Waszych sprzętach :slight_smile:

1.Oczyszczanie systemu

> Defragmentujemy partycję systemową i partycję na której mamy zainstalowany Counter Strike. Aby to zrobić wchodzimy w Mój komputer , następnie klikamy Prawym Klawiszem Myszy na partycji wybieramy Właściwości , następnie Narzędzia i Defragmentacja.

> Ściągamy programy Ad-Aware: Ad-Aware Free Download

Registry Mechanic: Download Registry Mechanic. Free registry cleaner

SpeedXP: Download SpeedXP 1.0.329 - SpeedXP improves Windows XP hidden settings so that your computer runs at its best performance. - Softpedia

(dwoma pierwszymi skanujemy kompa i naprawiamy lub usówamy blędy, a tym trzecim ustawiamy działanie windowsa na najwyższą wydajność).

2.Modele

Jeżeli mamy bardzo archiwalny sprzęt bardzo dobrym rozwiązaniem jest podmienienie modeli na modele HighFPS. Ściągnąć je można tu:

Players model: http://www.fdivision.republika.pl/hfps-player-models.zip

Weapons model: http://www.fdivision.republika.pl/hfps-weapon-models.zip

Ściągnięte modele wklejamy i podmieniamy do katalogu Steam\\SteamApps\\twoje@konto\\counter-strike\\cstrike\\models

3. Ustawianie Wydajności karty graficznej

Wszystko ustawiamy zgodnie z artykułem:

# Dla kart graficznych ATI

# Dla kart graficznych NVIDIA

4.Ustawianie CFG jak ESL

Oto komendy które należy dopisać do CFG:

# cl_himodels 0

# r_detailtextures 0

# r_detailtexturessupported 0

# cl_dynamiclights 0

# cl_shadows 0

# cl_minmodels 1

# gl_max_size 64

# fastsprites 2

# cl_weather 0

# hpk_maxsize 1

# max_wallpuffs 1

# max_shells 1

# max_smokepuffs 1

# mp_decals 1

# fps_max 101

# developer 1

# gl_picmip 2

# gl_playermip 2

Można też wyłączyć modele broni co da nam następne kilka FPS w górę:)

r_drawviewmodel 0

5. Konfiguracja gry

W opcjach VIDEO (zalecane)

Rozdzielczość: 640x480

Quality: 16bit

Render: OpenGL

6.Odświeżanie monitora

Wchodzimy w steam i klikając prawym klawiszem myszy wyswietli nam się kilka opcji w których należy wejsc w Properties , następnie Set Launch Options… i wpisujemy tam -freq 100 co pozwoli nam na odświeżanie monitora równe 100Hz

Można również ściągnąć program Reforce: ReForce 1.10 :: Tweaks.pl

UWAGA: Zmiana modeli i nie które komendy są zabronione w ligach !

W CELU 100% PEWNOŚCI TO ZACZĘRPNĄŁEM INFORMACJE SKĄDŚ INDZIEJ

źródło , forum.wiaderko.com

no to tak jakos pod wieczor zrobie to co w instrukcji jezeli pomoze masz wielkiego plusa zreszta juz masz;] za obszerna instrukcje

PS.małe pytanko a co jezeli nie mam steama i gram na NS jak wtedy odswierzyc monitor ? itp jeszcze raz dziekuje za instrukcje nie dlugo wstawie jeszcze jednego posta czy twoja praca okazala sie nie na marne jestem dobrej mysli !!

Dodane 29.01.2009 (Cz) 18:04

jeszcze jedno nie rozumiem 3 pkt ;]