Jak zwiększyć FPS'y w L4D2,TF2 w laptopie DELL Latitude D820

Witam! Chciałem zwiększyć FPS’y w grach STEAM takich jak Left 4 Dead 2 czy Team Fortress 2 na laptopie DELL Latitude D820. Przeciętnie (uważam że to nie jest maksimum tego laptopa) w tych grach patrząc na ziemie (najmniejsze detale, rozdzielczość, gra w oknie) mam ze 30fps a jak patrzę do przodu/prosto to jest jakieś 12 może więcej może mniej. Około 12. Przy takich klatkach nie da się grać w te gry. Metodę którą zastosowałem (jako jedyną) jest wpisanie w jakiś ustawieniach komendy aby gra działała na DirectX 8.0 a nie na 9.0. Wszystko co zrobiłem. Nie mam już siły czytać innych tematów w internecie bo wszystkie mówią tylko zazwyczaj o tym co już zrobiłem, lub o ustawieniach grafiki: “Wyłącz synchronizację pionową i ustaw renderowanie wielordzeniowe”. W tym laptopie nie znalazłem takich opcji. HELP ! :!:

Czy ten laptop ma zintegrowaną grafikę Intela (jeśli tak to nie jest karta graficzna do grania)?

To jest zintegrowana i do tego bardzo słaba karta graficzna - nie pograsz na niej sobie.

Tak, ma. Właśnie sprawdziłem, jest to Intel GMA950.

Jedynie możliwe, które przychodzą mi do głowy sposoby większej ilości FPS to:

skorzystanie z aplikacji typu Game Booster,

zaktualizowanie sterowników karty graficznej,

no i ustawienie najniższych detali i rozdzielczości.

Aplikacja game booster była kiedyś przezemnie używana i stwierdziłem (nie wiem na jakiej zasadzie działa to całe przyśpieszenie :? ) że tylko spowalnia laptopa :stuck_out_tongue:

Bo te całe boostery i inne przyśpieszacze to pic na wodę, fotomontaż. Sterownikami też już raczej nic nie poprawisz. Nie napisałeś też, jaki masz system.

Windows XP 32bit sp2 (laptop w żaden sposób nie był tuningowany) domyślny config. Chciałem sobie po prostu z bratem pograć a on nie ma jeszcze kompa. jak się nie da to trudno i tyle :slight_smile: thx za wszelkie rady a terownik grafiki jest najnowszy dla tego sprzętu (najnowszy jest chya z 2006 roku xD[ale nowszych nie ma])