Jak zwiększyć jakość pliku filmowego?

Witam mam taki mały problemik mam film w formacie avi jest to sunrise festival ale ma on kiepską jakość to znaczy jak biorę obraz na cały monitor widze tzw kwadraciki. Bardzo jest to nie przyjemne a zracji że uczęszczam w miarę możłiwości na sunrise chciałbym mieć pamiątkę w dobrej jakości. Macie jakieś pomysły?? Może konwersja na inny format a jak tak to na jaki??? dodam ze rozmiar nie gra roli…

Niestety ze złej jakości nie zrobisz lepszej bo się nie da.

A jak z malucha zrobić ferrari?

Jejku. Ludzie, kiedy zrozumiecie że nie da się z czegoś gorszej jakości zrobić coś o dobrej jakości?! Bo jak, ucięte piksele wyczarujesz?

Jedynym sposobem by poprawić wygląd, to zmniejszyć rozdzielczość pulpitu.

Jedynie konwersja AVI do DVD tylko stracisz ostrość ale kwadracików nie będzie.

kicha z konwersji z rmvb do divx HD [740*480:4m] obraz jest o niebo lepszy z tym że z pliku 350mb robi sie 1.5 GB więc jest to możliwe chce sie tylko dowiedzieć czy sa jeszcze inne możliwości

może spróbuj zkonwertować to do rmvb i potem programem ultra rm conwerter do jakości HD

Mozna sprobowac zmniejszyc rozdzielczosc ekranu podczas ogladania filmow. Niektore programy posiadaja taka opcje np Bestplayer.

maxkobdh masz dobry pomysł plik rmvb będzie dobrym punktem wyjścia zrbie tak jak mówisz…

Kiepskiej jakości film mozna obejrzeć całkiem znosnie kiedy ustawimy go na Full Screen ale po przełaczeniu na Full Screen program odtwarzający ustawia rozdzielczość np 640x480 (Media Player Classic). Niestety taki trik działa tylko w przypadku monitorów CRT.

Kolega o czymś takim jak interpolacja nie słyszał pewnie, zgadłem?

Interpolacja? A no słyszałem, co jednak wiele nie daje. Bo interpolacja jednego obrazu jpg może zająć trochę czasu, a co dopiero całego filmu?

Przy przetwarzaniu video czas konwersji jest w zasadzie drugorzędnym parametrem, koduje się tylko raz, po to by potem się łatwo dekodowało na dowolnym w zasadzie komputerze. Ponadto dla współczesnych komputerów przy dobrze napisanych algorytmach interpolacja (oczywiście o jakieś sensowne wielkości) nie jest jakoś okropnie czasochłonna zdaje się

hmmm co do interpolacj jakieś programy do tego są??? poczytałem trochę na wiki. …

piszesz w dziale programowanie, więc zakładam, że sam chcesz taki program napisać :wink: