Jak zwiększyć moc sygnału WiFi routera Linksys WRT54GL?

Witam.

Posiadam następujące podłączenie do internetu:

kabel telefoniczny -----> router Edimax AR7284WnA (służy jako modem ADSL) -----> Linksys WRT54GL (służy jako router, od niego prowadzę kable ethernet i to on nadaje sygnał Wifi) -----> komputer.

Generalnie oceniam Linksysa jako sprzęt o niebo lepszy, ale gdy nadaję sygnał Wifi z poddasza (Linksys ma 2 anteny), na parterze odbieram je laptopem z mocą 1 kreski, a iPhonem w ogóle, zaś gdy np. nadaję sygnał z Edimaxa to na parterze łapę 4 kreski (Edimax jest schowany w skrzynce, ma 1 antenę - więc pozornie nadawanie wifi przez niego powinno być niesamowicie utrudnione)…

Teraz pytanie… czego to wina?

Czy mogę jakoś zwiększyć moc w setupie mojego Linksysa?

Poniżej wklejam screen jak wygląda całe zestawienie funkcji Wifi Linksysa, zarówno basic jak i advanced.

88021976859735442192_thumb.jpg

Na standardowym sofcie chyba sie nie da zwiększyć mocy, ale na alternatywnym np. DDwrt, albo Tomato jak najbardziej.

Troszkę już poczytałem na ten temat, ale czy znajdę gdzieś tutorial na temat instalacji Tomato?

Doszły mnie także pozytywne słuchy na temat " [MOD] Tomato 1.28 Multilanguage - kompilacje by shibby ", tylko nie wiem co mam pobrać i jak zainstalować…