Jak zwiększyć obroty chłodzenia

witam od kiedy zrobiłem format systemu i zmieniłem ramy na 2gb mój procesor z 29stopni zwiększył sie na pond 50stopni i teraz gdy wykonuje nadmiar rzeczy wyłącza się lub zawiesza jak mogę zwiększyć obroty chłodzenia gdzie znajdę takie opcje i na ile zwiększyć jutro mam zamiar kupic dodatkowy wentylator na obudowe

pulpecik16

. . a program o nazwie wiatraczki :slight_smile:

nie poradził by z Twoim problemem ??

mógł bym wiedzieć coś więcej na ten temat czy jak np podkręcę na max to nic się nie stanie ?? i jak podkręcić, które opcje aby zwiększyć nacisk na chłodzenie procesora

To zależy od tego jakie masz to chłodzenie.

Jak BOX to lepiej zmień na lepsze.

btw // to że Ci się komp wiesza, nie musi być winą chłodzenia, a zasilacza.

Napisz jaki posiadasz zasilacz marka + model

moodcom fell 400w ale temp procka dochodzi do 55 wiec jest cos nie tak a nie wiem jak zwiekszyć obroty wentylatora procka tego programu wentylatorki tez nie ma nigdzie aha no i czy jak kupie dodatkowy wentylator za 20-30zl to o dużo zmniejszy temperaturę ?? zaczelo się to dziać dopiero gdy zrobiłem formata i z 512mb 667mhz zmieniłem na duel chanel 2x1gb 800mhz

dodam tyle, że temp rośnie gwałtownie podczas grania w jakąś grę np call of duty bo tylko w to gram. na speedfan zaobserwowałem, że użycie CPU z 2% gwałtownie leci do 100% czemu ??

Na początek to wymień zasilacz na coś porządnego, bo ten Twój to szrot.

Dopiero zakładaj dodatkowe chłodzenie.